• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Konkurs "Drugie życie roweru"

Na bazie elementów starego roweru zbuduj pojazd wykorzystując przy tym materiały codziennego użytku.

Kto z nas nie pamięta Składaka "WIGRY" czy popularnie zwanej "UKRAINY"? Te i wiele innych rowerów po długich latach wiernej służby ląduje w zakamarkach naszych garaży czy piwnic.

W naszym konkursie możecie podarować im drugie życie i sprawić, że znów będą podziwiane!

Drugie życie roweruDrugie życie roweru

Na bazie elementów starego roweru zbuduj pojazd wykorzystując przy tym zużyte materiały codziennego użytku. Do budowy można wykorzystać elementy pochodzące z rowerów, cały rower lub kilka rowerów na raz - granicą jest wyobraźnia uczestników.

Czytaj więcej: Konkurs "Drugie życie roweru"

Przewodnik - kajakiem po Łynie

Przewodnik - kajakiem po Łynie - okładkaPrzewodnik - kajakiem po Łynie powstał w wyniku realizacji wspólnego projektu Stowarzyszenia Dom Warmiński oraz pięciu samorządów: Powiatu Lidzbarskiego, Gminy Dywity, Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński, Gminy Dobre Miasto oraz Gminy Miejskiej Bartoszyce. Projekt „Kajakiem po Warmii – budowa infrastruktury na szlaku Łyny” otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Rozwoju Regionalnego Warmia i Mazury na lata 2007–2013. Realizacja projektu rozpoczęła się w październiku 2009 roku. Całkowity koszt inwestycji przekroczył 1,5 mln zł, kwota dofinansowania środkami UE to blisko 1 mln zł.

W przewodniku znajdziemy: mapy szlaku kajakowego, mapki umożliwiające łatwą lokalizację 9 przystani zbudowanych w ramach projektu, opisy i zdjęcia zabytków znajdujących się na trasie. Liczne zdjęcia ukazują piękno Łyny oraz miast i wsi położonych nad jej brzegami.

Bezpłatny Przewodnik - kajakiem po Łynie można pobrać z naszej strony (plik PDF 18 MB). Wersję drukowaną można otrzymać w siedzibie Stowarzyszenia w Lidzbarku Warmińskim, ul. Wyszyńskiego 37 (budynek Starostwa Powiatowego).

Przewodnik - kajakiem po Łynie

Czytaj więcej: Przewodnik - kajakiem po Łynie

Przyznano statuetki "Przyjaciel Warmii 2011"

Honorowy Tytuł "Przyjaciel Warmii" przyznawany jest osobom i instytucjom, które swą działalnością wnoszą wkład w rozwój Warmii, w kształtowanie tożsamości regionalnej jej mieszkańców oraz których działalność przyczynia się do gospodarczego, turystycznego i kulturalnego rozwoju naszego regionu. W bieżącym roku zostały przyznane Statuetki "Przyjaciel Warmii 2011". Zostali nimi uhonorowani:

 • Sławomir Skowronek
 • Janusz Filipkowski
 • Ks. prałat mgr Tadeusz Graniczka
 • Fundacja im. Mikołaja Kopernika we Fromborku

Na stornie Stowarzyszenia przedstawiamy sylwetki laureatów Statuetki "Przyjaciel Warmii 2011" oraz Statuetki "Przyjaciel Warmii" z lat ubiegłych.

Zakończenie projektu Kajakiem po Warmii - budowa infrastruktury na szlaku Łyny

Stowarzyszenie „Dom Warmiński” jako Lider projektu realizowanego w partnerstwie z Powiatem Lidzbarskim, Gminą Miejską Lidzbark Warmiński, Gminą Miejską Bartoszyce, Gminą Dobre Miasto, Gminą Dywity, informuje o zakończeniu realizacji przedsięwzięcia pn.”Kajakiem po Warmii- budowa infrastruktury na szlaku Łyny” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Termin rozpoczęcia realizacji projektu – 01.10.2009 r.
Termin rzeczowego zakończenia  realizacji – 31.10.2012 r.
Całkowita wartość inwestycji – 1 505 776,07 zł.
Kwota dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – 994 927,38 zł.

W ramach projektu powstało 9 przystani kajakowych wzdłuż rzeki Łyna w miejscowościach Brąswałd, Cerkiewnik, Smolajny, Dobre Miasto (ul. Górna), Łaniewo, Lidzbark Warmiński (ul. Kopernika, ul. Kalinowskiego), Rogóż, Bartoszyce.
Aby zabezpieczyć odpowiednią infrastrukturę związaną z rekreacją wodną przystanie kajakowe wyposażono m.in. w: pomosty pływające z trapem dojściowym, altany drewniane, stojaki na kajaki, miejsca parkingowe, miejsce wyznaczone na ognisko, trawniki, kosze na śmieci, toalety. DWWM

 

„Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy”     

Konkurs na projekt Logo Term Warmińskich

Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest adresowany przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków, specjalistów zajmujących się projektowaniem reklamowym, jak również pasjonatów, uczniów oraz studentów.

Prace mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo. Każdy może zgłosić więcej niż jeden projekt.

Projekt logo wraz z kartą zgłoszenia oraz uzasadnieniem należy dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, Wydział Oświaty, Kultury i Promocji, ul. Wyszyńskiego 37, 11-100 Lidzbark Warmiński do 23 listopada 2012 roku (decyduje data wpływu do starostwa).

Autor  zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w kwocie 2.000 zł brutto.

Zaprojektowane logo będzie symbolem Term Warmińskich i wykorzystywane będzie do celów popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych i identyfikacyjnych. W szczególności wykorzystywane będzie podczas wydarzeń i kampanii informacyjno-promocyjnych oraz na gadżetach reklamowo-promocyjnych, papierze firmowym, wydawnictwach, ulotkach, plakatach, nośnikach elektronicznych i w grafice internetowej.

Autor  zwycięskiego projektu logo zobowiązany będzie do przeniesienia na rzecz Powiatu Lidzbarskiego praw własności do logo Term stosownie do przepisów ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Oceniając projekty komisja konkursowa weźmie pod uwagę:
a) wartości projektowe: inspirowane dziedzictwem kulturowym, przyrodniczym, oddanie jego specyfiki, elementów charakterystycznych, oryginalność, “warmińskość”.
b) wartości marketingowe: wywoływanie pozytywnych skojarzeń, łatwość rozpoznania i zapamiętywania,
c) wartości użytkowe: niezależność od nośnika i środka powielania oraz przekazu, czytelność w różnych skalach, funkcjonowanie w wersji czarno-białej oraz w przestrzeni trójwymiarowej.

Spośród nadesłanych prac, 10 najlepszych (wybranych przez Komisję Konkursową) zostanie opublikowanych na stronie powiatowej www.powiatlidzbarski.pl w celu uzyskania opinii mieszkańców.

Pytania dotyczące konkursu należy kierować do Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, tel. (89) 767 79 48, 767 79 45

Więcej na stronie www Powiatu Lidzbarskiego.

Pliki do pobrania:

Oświadczenie Uczestnika (Word)

Oświadczenie o Prawach Autorskich (Word)

Załącznik dla osób niepełnoletnich (Word)

Regulamin (PDF)

Regulamin pracy Komisji Konkursowej (PDF)

Konkurs na logo 700-lecia Ornety

KonkursKonkurs na 700-lecie Ornety

Gmina Orneta ogłasza konkurs na logo obchodów jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich Ornecie.

Główna nagroda w konkursie: 800 zł

Termin składania prac: 20 listopada 2012

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.orneta.pl

Plik do pobrania:

Regulamin konkursu

 

 

 

Poszukiwane materiały na temat OrnetyPoszukiwane stare zdjęcia przedstawiające Ornetę

Urząd Miejski w Ornecie zwraca się również z prośbą do mieszkańców oraz sympatyków Ornety o udostępnienie starych zdjęć oraz dokumentów z życia miasta. Zdjęcia wraz z opisem oraz danymi autora lub właściciela można przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub dostarczyć do UM w Ornecie, pokój 9 lub do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Orneta, ul. Mickiewicza 1.

Plik do pobrania:

Zgoda na wykorzystanie zdjęć