• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Konkurs „Kolorowa ekoprzygoda w Powiecie Braniewskim”

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Prace plastyczne lub fotografie można zgłaszać do Starostwa Powiatowego w Braniewie do 30 września 2014 r.

Szczegóły w regulaminie.

Regulamin do pobrania: (PDF, ODT, DOC)

Warmia w aplikacji mobilnej

Historia, turystyka oraz aktualności, wszystko czego każdy spragniony wiedzy posiadacz smartfona lub tabletu chciałby  dowiedzieć się o tej wyjątkowej krainie już od teraz dostępne jest w nowej aplikacji mobilnej „Przewodnik po Warmii”.

Aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android została przygotowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego i we współpracy ze stowarzyszeniem „Dom Warmiński”, które od ponad ośmiu lat wspiera i promuje turystykę na Warmii jako źródło wzrostu ekonomicznego oraz popularyzuje jej dziedzictwo kulturowe.

Ideą przyświecającą twórcom projektu stworzenia mobilnego przewodnika było umożliwienie odkrywania na nowo uroków i bogatej historii Warmii zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Nowoczesna formuła w postaci aplikacji na smartfony i tablety ma w założeniu sprzyjać rewitalizacji tożsamości kulturowej i przyrodniczej regionu oraz wzmacniać rozwój historycznych miast warmińskich.

Twórcy aplikacji zadbali o to aby korzystanie z niej było łatwe i przyjemne. Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu każdy użytkownik ma dostęp do sześciu głównych modułów: wydarzenia historyczne, postacie historyczne, ciekawe miejsca, aktywny wypoczynek, handel i usługi oraz imprezy zorganizowane. Wszystkie funkcje i widoki zostały zilustrowane za pomocą atrakcyjnych zdjęć oraz przyjemnej i czytelnej grafiki.  Informacje zaprezentowane są w przyjazny sposób dzięki zastosowaniu przewijalnych linii czasu, szczegółowych opisów postaci, wydarzeń i obiektów oraz map z nawigacją. Dzięki wykorzystaniu geolokalizacji każdy użytkownik łatwo dowie się gdzie w okolicy odbywa się ciekawa impreza, co trzeba zobaczyć i zwiedzić oraz gdzie smacznie zjeść i znaleźć nocleg. Warte odnotowania jest zadbanie wykonawców aplikacji o możliwość korzystania z niej bez konieczności łączenia się z internetem, dzięki wbudowaniu bazy obiektów turystycznych i usługowych.

Niesamowity krajobraz, przekształcone w niewielkim stopniu środowisko, rozległe przestrzenie jezior, rzeki potoki, lasy oraz liczne ślady działalności ludzkiej sprzed wieków, zamki, fragmenty fortyfikacji, kapliczki, architektura sakralna to tylko niektóre atuty Warmii znanej i tej do odkrycia z bezpłatną aplikacją „Przewodnik po Warmii” dostępną na platformie Google Play.

Aby pobrać aplikację zeskanuj zamieszczony w artykule kod QR albo wpisz w przeglądarce internetowej smartfona adres: mobilne.wm.pl/przewodnikpowarmii.

Zbliża się III edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego

Browarnicy znów opanują Warmię

Objazdowe Muzeum Piwowarstwa, pokazy warzenia piwa „na żywo”, prelekcje historyczne, warsztaty sensoryczne, czy koncerty: Dezertera, Vavamuffin, Jamala, Sylwii Grzeszczak, Trubadurów, węgierskiego PASO, czy zespołu IRA – to tylko ułamek  atrakcji III edycji Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego, który odbędzie się w lipcu i sierpniu w Biskupcu, Olsztynie i Braniewie.

Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego

Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego (WFDB) to wydarzenie, które od 2012 roku promuje Warmię poprzez bogate tradycje piwowarskie regionu. WFDB to produkt regionalny, który odbywa się w trzech warmińskich miastach (Olsztynie, Braniewie, i Biskupcu) i zawiera w sobie szereg atrakcyjnych działań, począwszy od piwno-historycznych, przez edukacyjne, kulturowe, kulinarne, czy artystyczne.

Czytaj więcej: Zbliża się III edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego

Przewodnik po Warmii - aplikacja mobilna

Warmia, Warmija, ziemia czerwona. Kraina historyczna z bogatą przeszłością i tradycjami.  Kolebka kultury naszego regionu. Niezapomniane, niepowtarzalne krajobrazy, unikatowe walory przyrodnicze.

Warmia to tereny o długiej i bogatej historii, obszar, na którym żyło wiele narodowości, gdzie przeplatały się języki, kultura, obyczaje. Krajobraz historyczny Warmii wyróżnia się na tle krajobrazów pozostałych regionów Polski.

Dziedzictwo kulturowe Warmii, tak wyjątkowo piękne i różnorodne, należy dokumentować, popularyzować i wykorzystywać jako atut naszego regionu. Dla realizacji właśnie tych celów powstało Stowarzyszenie "Dom Warmiński". Każdy dom ma w sobie historyczny i kulturowy charakter. "Dom Warmiński" zakotwiczony jest w przestrzeni, w której szczególne znaczenie mają losy historyczne. Tą przestrzeń chcemy wspólnie odkrywać, wzmacniać, pielęgnować, a w szczególności promować.

Czytaj więcej: Przewodnik po Warmii - aplikacja mobilna

Wojskowe statki powietrzne wezmą udział w Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach

Huk, moc i siła, czyli wojsko w Gryźlinach!

Myśliwiec MIG-29 w pokazie dynamicznym i śmigłowiec SH-2G Kaman w pokazie statycznym – to wojskowe statki powietrzne, jakie pojawią się na VII Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach w niedzielę 15 czerwca. Będzie bardzo widowiskowo i głośno!MIG-29, fot. Sławomir "Hesja" Krajniewski

MIG-29, fot. Sławomir "Hesja" Krajniewski

Znakomita informacja dla wszystkich miłośników lotnictwa i fanów wojskowych maszyn! Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Lech Majewski wyraził zgodę na udział wojskowych statków powietrznych podczas VII Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach. Mirosław Pampuch, starosta olsztyński otrzymał pisemne potwierdzenie w tej sprawie.

- Na warmińskim niebie w pokazie dynamicznym zaprezentuje się myśliwiec MIG-29 z Mińska Mazowieckiego – mówi starosta Mirosław Pampuch. - Zobaczyć i usłyszeć  możliwości tego samolotu oraz kunszt pilotażu polskich lotników to rzecz bezcenna.

Czytaj więcej: Wojskowe statki powietrzne wezmą udział w Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach

Scandinavian Airshow i Jurgis Kairys gwiazdami Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

Koci spacer po skrzydłach samolotu

Koci spacer po skrzydłach samolotu

Nazywani „latającym cyrkiem ze Szwecji” podniebni akrobaci ze Scandinavian Airshow i mistrz świata Jurgis Kairys z Litwy będą gwiazdami siódmej edycji Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach, który odbędzie się 15 czerwca. W szwedzkiej ekipie wyróżniają się dwie kobiety w kocich strojach, które uprawiają ekwilibrystyczną sztukę poruszania się po skrzydłach lecącego samolotu.

Czytaj więcej: Scandinavian Airshow i Jurgis Kairys gwiazdami Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

Więcej artykułów…

 1. Konkurs Grantowy Charytatywnie - Aktywnie 2014
 2. Rajd Grunwaldzki - Lato detektywów
 3. Piknik Lotniczy w Gryźlinach z nominacją do „Lotniczych Orłów"!
 4. Ewidencja Obiektów Turystycznych
 5. Dom Warmiński laureatem konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu
 6. Album "Łyna - Wadąg. Szlak wodny"
 7. Rusza Szkoła Przedsiębiorczości Społecznej
 8. Nowe zdjęcia w galerii fotografii
 9. Fotorelacja ze spływu na trasie Łaniewo - Rogóż
 10. Spływ na trasie Łaniewo - Rogóż - wkrótce fotorelacja
 11. Podniebne szaleństwo w Gryźlinach
 12. Darmowe pociągi i program Pikniku Lotniczego w Gryźlinach!
 13. Rzeka Łyna na trasie - Łaniewo - Rogóż - spływ kajakowy
 14. Ruszyła sprzedaż biletów na Walkirię 2013
 15. Telefon bezpieczeństwa od 2013 roku w pełni zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej
 16. Szkolenie IPS "Finanse w organizacjach pozarządowych"
 17. Wystawa "Artyści z kręgu szkoły wileńskiej XIX/XX"
 18. Konkurs "Drugie życie roweru"
 19. Przewodnik - kajakiem po Łynie
 20. Przyznano statuetki "Przyjaciel Warmii 2011"
 21. Zakończenie projektu Kajakiem po Warmii - budowa infrastruktury na szlaku Łyny
 22. Konkurs na projekt Logo Term Warmińskich
 23. Konkurs na logo 700-lecia Ornety
 24. BOHEMA PÓŁNOCY Inter-poezja
 25. Rusza I edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego
 26. 6 Cudów Bałtyku - II runda. Teraz wszystko zaczyna się od nowa!
 27. Normandia w Gierłoży na Walkirii 2012!
 28. Czas na Łynę. Kajakarze mają stanice
 29. Zabytkowe obiekty Barczewa będą wyremontowane
 30. Powiat olsztyński pozyskał środki na organizację Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego
 31. Czas na Rebelię Kultury!
 32. Kolorowe boisko dla szkoły w Purdzie
 33. II Powiatowy Turniej Warcabowy Osób Niepełnosprawnych
 34. Konkurs Fotograficzny dla Fotografów Amatorów
 35. 700 lat Pieniężna
 36. Turniej Łuczniczy SMOKI WARMII
 37. Myśliwce F-16 zaprezentują się na Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach!