• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Odkrywamy Łynę, czyli relacja z wizyty studyjnej na Warmii

W ostatni weekend lipca gościliśmy na Warmii miłośników zdrowego stylu życia i nieskrępowanego dostępu do natury. Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spływu, która ukazała się na stronie Magazynu Kajakowego WIOSŁO.

Jeśli szukacie pomysłu, jak wykorzystać wolny czas, mamy dla Was propozycję. Wybierzcie się na Warmię. My właśnie tam spędziliśmy ostatni weekend lipca. Na zaproszenie stowarzyszenia Dom Warmiński, poznawaliśmy uroki tego regionu z różnych perspektyw: z pokładu kajaka eksplorowaliśmy rzekę Łynę, a na pieszo, jak rasowi turyści, miasta Warmii. Program przygotowany przez organizatorów był bardzo napięty i nawet doświadczeni kajakarze, którym niestraszne długie spływy i machanie wiosłem, czuli na koniec przyjemne zmęczenie. Z wyjazdu na Warmię przywieźliśmy wiele pozytywnych wspomnień i długo by opowiadać, co zobaczyliśmy i czego się dowiedzieliśmy.

 Łyna, fot. Kinga Kępa

Czytaj więcej: Odkrywamy Łynę, czyli relacja z wizyty studyjnej na Warmii

Turystyczne Mistrzostwa Polski

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w Turystycznych Mistrzostwach Polski! Sprawdzaj swoją wiedzę o najciekawszych atrakcjach turystycznych w Polsce i co tydzień wygrywaj związane z nimi nagrody!

Konkurs potrwa przez 3 tygodnie. Osoby, które w danym tygodniu zgromadzą największą liczbę punktów otrzymają nagrody ufundowane przez zdobywców Certyfikatów POT w 2015 r.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz nagród znajdują się na stronie www.polska.travel lub pod linkiem http://konkurs.polska.travel

Przekonaj się czy należysz do grona turystycznych zdobywców! Powodzenia!

Głosujemy na Top 5 województwa warmińsko-mazurskiego Polska.travel

Zapraszamy do głosowania w kolejnej sondzie serwisu Polska.travel! Tym razem głosujemy na najlepsze miejscowości wypoczynkowe i rekreacyjne w poszczególnych regionach. W każdym z województw zaproponowano po 5 atrakcyjnych turystycznie miejsc, mających walory przyrodnicze i krajobrazowe. Są to przede wszystkim uzdrowiska, kurorty i letniska. Oprócz atrakcyjnej lokalizacji, w każdej z tych miejscowości znajdziesz bogate zaplecze turystyczne do wypoczynku i rekreacji.

Niektóre z nich są bardziej znane, niektóre mniej – ale wszystkie są świetną propozycją zarówno na udany urlop, jak i weekendowy wyjazd. Weź udział w zabawie i wybierz najlepszą według Ciebie miejscowość wypoczynkowo-rekreacyjną w Polsce! Zapraszamy!

Kandydatury wymienione są w porządku alfabetycznym. Przez najbliższe dwa tygodnie, od 15 do 31 lipca, pod głosowanie poddane będą miejscowości z województwa warmińsko-mazurskiego. Potem prezentowany będzie kolejny region.

Odnośnik do formularza

Wyjdź w plener, myśl o Warmii (zaproszenie)

Dlaczego wieś warmińska jest wyjątkowa? Co ją wyróżnia na tle kraju i Europy? Kim byli dawni Warmiacy i kim są dzisiejsi? Co można uznać za materialne i niematerialne ślady dziedzictwa kulturowego Warmii i Warmiaków? Na te pytania poszukają odpowiedzi uczestnicy pleneru artystycznego, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Godkach, niedaleko Olsztyna. Dołącz do ekipy!

Do udziału w plenerze organizatorzy zapraszają osoby pełnoletnie, które nie są profesjonalistami, ale zapoznały się z technikami pracy w zakresie: rzeźby i płaskorzeźby w drewnie, ceramiki i malarstwa, a szczególnie uczniów i studentów szkół plastycznych oraz uczelni artystycznych, jak również uczestników sekcji twórczych działających w ośrodkach kultury z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i kraju.

- Szukamy 15 osób, które zaczęły już tworzyć, w takich technikach artystycznych, jak rzeźba, malarstwo czy ceramika, a dodatkowo interesują się dziedzictwem kulturowym - mówią organizatorzy. - Plener odbywa się w ramach projektu Warmio, quo vadis? i to właśnie Warmia ma być inspiracją dla artystów.  

Wypełnioną kartę zgłoszenia, zawierającą także informacje o portfolio dostępnym online, należy do 29 lipca (do godz. 16) przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Jeśli zgłaszający nie posiada portfolio dostępnego online, może przesłać zdjęcia prac w formacie jpg, w plikach dołączonych do maila, w którym prześle kartę zgłoszenia. Można przesłać maksymalnie sześć zdjęć.

Czytaj więcej: Wyjdź w plener, myśl o Warmii (zaproszenie)

Spędź weekend w Polsce za pół ceny

Pilotażowa akcja "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" Ministerstwa Sportu i Turystyki potrwa od 23 do 25 września 2016 roku. Obecnie trwa rekrutacja partnerów.

Kampania ma na celu prezentację polskiej oferty turystycznej i zachęcenia do korzystania z atrakcji i usług turystycznych, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym.

Akcja to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych kampanii zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy.

Założeniem przedsięwzięcia jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach. Do akcji mogą być zgłoszone obiekty noclegowe (hotele, pensjonaty, schroniska, pola namiotowe, kempingi i inne), obiekty gastronomiczne (restauracje), muzea, skanseny, obiekty kultury, obiekty sportowo-rekreacyjne, przewoźnicy oraz usługodawcy turystyczni.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2016 roku.

Pliki do pobrania:

Więcej informacji pod linkiem:

http://www.msport.gov.pl/aktualnosci/polska-zobacz-wiecej

Konkurs "Certyfikat POT"

Wystartowała kolejna edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej. Jak co roku, w konkursie w edycji lokalnej Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna ma za zadanie wyłonić najlepsze produkty i atrakcje turystyczne Warmii i Mazur, które zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego Konkursu, laureaci którego zostaną nagrodzeni Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wypełnienie ankiety oraz przekazanie materiałów multimedialnych jest bezpłatne!
Należy zapoznać się z Regulaminem oraz wypełnić formularz.

Pierwszy Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny zorganizowany został w 2003 r. W 2008 roku VI edycja Konkursu przebiegała według nowych zasad regulaminowych. Po raz pierwszy przyznany został Złoty Certyfikat POT. Pretendować do tej nagrody mogły produkty nagrodzone Certyfikatem w latach ubiegłych. Członkowie Kapituły wybierając laureata oceniali w tym przypadku konsekwentne i twórcze rozwinięcie działalności. Wszystkie certyfikowane produkty objęte zostały programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Z kolei zdobywca Złotego Certyfikatu - programem specjalnym, którym jest sfinansowana przez Polską Organizację Turystyczną profesjonalna kampania promocyjna o wartości stu tysięcy złotych. Wnioski należy składać za pomocą Aplikacji konkursowej na stronie konkurs.pot.gov.pl.

Termin zakończenia eliminacji regionalnych: 28 października 2016 r.
W ramach Konkursu przyjmowane są zgłoszenia dotyczące produktu turystycznego, zgodne z przyjętą przez organizatorów definicją pojęcia "produktu turystycznego":

1) Produkt turystyczny - Wydarzenie cykliczne - charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.
2) Produkt turystyczny - Pakiet usług turystycznych - Impreza turystyczna - składa się z kilku usług lub usług i dóbr materialnych (rzeczy) oferowanych przez organizatorów turystyki.
3) Produkt turystyczny - Obiekt - charakteryzuje się występowaniem jednej głównej atrakcji (usługi) i dodatkowo kilku usług towarzyszących skupionych w jednym miejscu (obiekcie) mający z punktu widzenia kartograficznego charakter punktowy.
4) Produkt turystyczny - Szlak - składa się z wielu miejsc lub obiektów związanych z pewną nadrzędną ideą, połączonych ze sobą wytyczoną, zwykle oznakowaną trasą.
5) Produkt turystyczny - Obszar - wewnętrznie złożony zbiór elementów wyróżnionych ze względu na swoją konkretną lokalizację w przestrzeni, charakteryzującą się walorami turystycznymi.

Więcej artykułów…

 1. Finał Konkursu Wiedzy o Zamkach Krzyżackich i II Pokoju Toruńskim
 2. Co Warmiakom w duszy gra?
 3. Łyną przez Warmię - film promocyjny
 4. Krajobraz z kajaka
 5. Pogoń za Kopernikiem w Lidzbarku Warmińskim
 6. Konkurs na koncepcję zagospodarowania "suchej fosy" w Lidzbarku Warmińskim
 7. Zgłoś pomysł na pamiątkę regionu
 8. Kryształowa Nuta 2016
 9. Nowy obiekt sportowy w Lidzbarku Warmińskim
 10. Przekaż 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z Warmii i Mazur
 11. XXXIV Ogólnopolskie Dni Pszczelarza - zaproszenie do przesyłania zgłoszeń
 12. VII Warmiński Jarmark Świąteczny
 13. Konkurs Turystyka Jutra 2016: można już aplikować!
 14. Wojewódzkie dożynki i konkurs na drożdżówkę
 15. Łyną przez Olsztyn
 16. Energa Varmia Musica – Słowiańska Moc
 17. W Braniewie uczczono rocznicę śmierci biskupa warmińskiego Pawła Legendorfa
 18. Koncerty letnie Pro Musica Antiqua
 19. Green Velo Wschodni Szlak Rowerowy - zgłoś swój obiekt!
 20. Czas na Ser - jubileuszowa edycja, 12-14 czerwca
 21. Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne na Warmii i Mazurach poszukiwane!
 22. XI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Kryształowa Nuta
 23. Pamiątka regionu Warmii i Mazur
 24. Fotograficzna mapa Warmii
 25. Konferencja Jezuitów w Braniewie
 26. Galeria sztuki AtmoSfera
 27. Konkurs „Kolorowa ekoprzygoda w Powiecie Braniewskim”
 28. Warmia w aplikacji mobilnej
 29. Zbliża się III edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego
 30. Przewodnik po Warmii - aplikacja mobilna
 31. Wojskowe statki powietrzne wezmą udział w Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach
 32. Scandinavian Airshow i Jurgis Kairys gwiazdami Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach
 33. Konkurs Grantowy Charytatywnie - Aktywnie 2014
 34. Rajd Grunwaldzki - Lato detektywów
 35. Piknik Lotniczy w Gryźlinach z nominacją do „Lotniczych Orłów"!
 36. Ewidencja Obiektów Turystycznych
 37. Dom Warmiński laureatem konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu
 38. Album "Łyna - Wadąg. Szlak wodny"
 39. Rusza Szkoła Przedsiębiorczości Społecznej
 40. Nowe zdjęcia w galerii fotografii
 41. Fotorelacja ze spływu na trasie Łaniewo - Rogóż
 42. Spływ na trasie Łaniewo - Rogóż - wkrótce fotorelacja
 43. Podniebne szaleństwo w Gryźlinach
 44. Darmowe pociągi i program Pikniku Lotniczego w Gryźlinach!
 45. Rzeka Łyna na trasie - Łaniewo - Rogóż - spływ kajakowy
 46. Ruszyła sprzedaż biletów na Walkirię 2013
 47. Telefon bezpieczeństwa od 2013 roku w pełni zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej
 48. Szkolenie IPS "Finanse w organizacjach pozarządowych"
 49. Wystawa "Artyści z kręgu szkoły wileńskiej XIX/XX"
 50. Konkurs "Drugie życie roweru"