• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Czas na Ser - jubileuszowa edycja, 12-14 czerwca

Gość specjalny Festiwalu: Agnieszka Kręglicka

W tym roku mamy dla Państwa coś extra! Będą to kulinarne warsztaty dla młodzieży ze znakomitą restauratorką - Agnieszką Kręglicką, na które serdecznie zapraszamy naszych młodszych odbiorców. Głównym bohaterem warsztatów będzie twaróg, a uczestnicy będą mieli możliwość ugotowania kilku pysznych dań na bazie tego produktu, oczywiście pod czujnym okiem Pani Agnieszki.

Na tym jednak nie koniec, bo w tym roku gościmy u nas sery szwedzkie, litewskie i niemieckie, a wszystko to w ramach warsztatów smaku odbywających się w klimatycznych wnętrzach Hotelu Krasicki****. Oczywiście nie zabraknie miejsca na muzykę, której brzmienia zapewni nam krakowski zespół jazzowy.


Naszym serom farmerskim tradycyjnie już akompaniować będą miody, chleby tradycyjne, chutneye i konfitury, nalewki, tradycyjne wędliny, przyprawy i zioła oraz specjały kuchni warmińskiej. Nie zabraknie również lokalnego browaru, win z prawdziwej polskiej winnicy i tradycyjnych lodów produkowanych jedynie z naturalnych składników. Również, jak co roku, z przyjemnością uraczymy Państwa festiwalową zupą serową przyrządzoną przez samego szefa kuchni Hotelu Krasicki****, pana Krzysztofa Mazurka. To jeszcze nie koniec naszych propozycji! Niedługo na naszych stronach: www.agrovis.eu , www.czasnaser.pl oraz profilu fb pojawi się szczegółowy program tegorocznego festiwalu, a w nim jeszcze więcej atrakcji, zapraszamy więc do śledzenia.

Jak zawsze my oraz nasi wystawcy damy z siebie wszystko, byście Państwo spędzili u nas miło czas i wrócili z Lidzbarka z samymi dobrymi wspomnieniami oraz oczywiście torbami pełnymi pysznych serów oraz produktów naturalnych i tradycyjnych. Stawiamy tylko na małych, tradycyjnych i rodzinnych producentów, co czyni nasz festiwal wyjątkowym.

Materiały Agrovis i Urzędu Miasta

Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne na Warmii i Mazurach poszukiwane!

Rusza kolejna edycja Konkursu Agro-eko-Turystycznego Zielone Lato.

To jeden z najstarszych i najbardziej popularnych w naszym województwie konkursów, w którym o miano najlepszych z najlepszych rywalizują ze sobą obiekty agroturystyczne.

Celem, jaki rokrocznie stawiają przed sobą jego organizatorzy, tj. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego,  jest wyłonienie najlepszych  gospodarstw agroturystycznych na terenie naszego województwa.  Zielone Lato  to również popularyzacja  przedsiębiorczości oraz idei współpracy na warmińsko-mazurskiej wsi oraz promocja  turystyki na obszarach wiejskich.

W 2015 r.  konkurs organizowany będzie w  trzech kategoriach:

 • Gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika,
 • Gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi,
 • Zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

Na zgłoszenia zainteresowanych udziałem w konkursie właścicieli organizator czeka do 20 kwietnia 2015r. Laureatów poznamy w maju 2015r.

Bliższych informacji udziela Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, tel. 089 521 69 07.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin (Word DOC) (LibreOffice ODT) (PDF)

Arkusz zgłoszenia obiektu (Word DOC) (LibreOffice ODT) (PDF)

Oświadczenie (Word DOC) (LibreOffice ODT) (PDF)

XI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Kryształowa Nuta

5 kwietnia 2015 r. po raz 11 odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Kryształowa Nuta. Regulamin dostępny jest na stronie miasta www.lidzbarkwarminski.pl oraz portalu miejskim www.lidzbarkw.eu.

Kryształowa Nuta 2014, źródło: ldk.lidzbarkwarminski.pl, fot. MAK

Kryształowa Nuta 2014, źródło: ldk.lidzbarkwarminski.pl, fot. MAK

Konkurs ma na celu m.in. prezentację umiejętności i dorobku artystycznego młodych wykonawców, promowanie polskiej piosenki wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie warsztatu wokalnego młodych wykonawców. Placówki kulturalno-oświatowe wymieniają się doświadczeniami w poszukiwaniu i promowaniu uzdolnionych wokalistów i wokalistek.

Pamiątka regionu Warmii i Mazur

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął decyzję o kolejnej edycji konkursu pn. "Pamiątka regionu Warmii i Mazur".
Celem konkursu jest pozyskanie pamiątki, która kojarzy się z Warmią i Mazurami, symbolizuje jej kulturę, tradycje regionalne oraz promuje region. Propozycje prac konkursowych to: rzeźba i płaskorzeźba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego. Elementem konkursu jest również przedstawienie przez twórcę propozycji dystrybucji pracy. Pamiątka winna być tak wykonana, by możliwe było jej powielanie, gdyż istotnym przesłaniem konkursu jest szerokie jej rozpowszechnienie.

Prace można nadsyłać do 30 czerwca 2015 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w sierpniu 2015 roku.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa pełnoletnie osoby fizyczne, twórców i artystów prowadzących działalność gospodarczą samodzielnie lub zrzeszonych w związkach i stowarzyszeniach.

Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie Organizatorowi, którym jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego pracy konkursowej oraz wypełnienie karty zgłoszenia. Formularz karty jest dostępny na stronie internetowej Organizatora www.warmia.mazury.pl w zakładce Turystyka i Promocja oraz w siedzibie Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, ul. Mariańska 3, 10-052 Olsztyn.

Fotograficzna mapa Warmii

To przewodnik po miejscach o bogatym fotograficznym potencjale znajdujących się na Warmii i w jej najbliższym otoczeniu. Twórcami mapy są członkowie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR i zaprzyjaźnieni z nimi fotograficy z regionu. Projekt stworzyli w oparciu o mapę satelitarną i swój dorobek zdjęciowy. Na mapę zostały warstwami naniesione znaczniki tematyczne typu: architektura, pola, lasy, brzegi jezior i rzek, pola, otwarta przestrzeń, tereny zurbanizowane, opuszczone itd. Po kliknięciu na ikonkę, na ekranie pojawia się zdjęcie z krótkim opisem danego miejsca.

 

Jeśli chcielibyście przyłączyć się do tej inicjatywy i pochwalić się swoimi odkrytymi miejscami o dużym fotograficznym potencjale, zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

http://www.wmsf-blur.pl/aktualnosci/fotograficzna-mapa-warmii/

Konferencja Jezuitów w Braniewie

Dnia 24 listopada (poniedziałek) br. odbyła się w Braniewie konferencja z okazji 450 lecia przybycia Jezuitów do Polski. Organizatorami konferencji była Prowincja Wielkopolsko-Mazowiecka Towarzystwa Jezusowego. Patronat nad uroczystościami objęli: Starosta Braniewski Krzysztof Kowalski oraz Burmistrz Braniewa Henryk Mroziński.

Tablica pamiątkowa poświęcona rodzinie Sapiehów

Konferencja została poprzedzona niedzielnymi uroczystościami w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, gdzie o godz. godz. 14.00 konferencji mieli okazję do zwiedzania wystawy Fides-Ratio-Ars - skarbów diecezji warmińskiej z okazji 770-lecia jej istnienia zaś o godz. 18.00 w Bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie odbyła się Liturgia Najświętszej Ofiary w Uroczystość Chrystusa Króla, a po Mszy koncert muzyczny w wykonaniu Pro Musica Antiqua.

Czytaj więcej: Konferencja Jezuitów w Braniewie

Więcej artykułów…

 1. Galeria sztuki AtmoSfera
 2. Konkurs „Kolorowa ekoprzygoda w Powiecie Braniewskim”
 3. Warmia w aplikacji mobilnej
 4. Zbliża się III edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego
 5. Przewodnik po Warmii - aplikacja mobilna
 6. Wojskowe statki powietrzne wezmą udział w Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach
 7. Scandinavian Airshow i Jurgis Kairys gwiazdami Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach
 8. Konkurs Grantowy Charytatywnie - Aktywnie 2014
 9. Rajd Grunwaldzki - Lato detektywów
 10. Piknik Lotniczy w Gryźlinach z nominacją do „Lotniczych Orłów"!
 11. Ewidencja Obiektów Turystycznych
 12. Dom Warmiński laureatem konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu
 13. Album "Łyna - Wadąg. Szlak wodny"
 14. Rusza Szkoła Przedsiębiorczości Społecznej
 15. Nowe zdjęcia w galerii fotografii
 16. Fotorelacja ze spływu na trasie Łaniewo - Rogóż
 17. Spływ na trasie Łaniewo - Rogóż - wkrótce fotorelacja
 18. Podniebne szaleństwo w Gryźlinach
 19. Darmowe pociągi i program Pikniku Lotniczego w Gryźlinach!
 20. Rzeka Łyna na trasie - Łaniewo - Rogóż - spływ kajakowy
 21. Ruszyła sprzedaż biletów na Walkirię 2013
 22. Telefon bezpieczeństwa od 2013 roku w pełni zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej
 23. Szkolenie IPS "Finanse w organizacjach pozarządowych"
 24. Wystawa "Artyści z kręgu szkoły wileńskiej XIX/XX"
 25. Konkurs "Drugie życie roweru"
 26. Przewodnik - kajakiem po Łynie
 27. Przyznano statuetki "Przyjaciel Warmii 2011"
 28. Zakończenie projektu Kajakiem po Warmii - budowa infrastruktury na szlaku Łyny
 29. Konkurs na projekt Logo Term Warmińskich
 30. Konkurs na logo 700-lecia Ornety
 31. BOHEMA PÓŁNOCY Inter-poezja
 32. Rusza I edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego
 33. 6 Cudów Bałtyku - II runda. Teraz wszystko zaczyna się od nowa!
 34. Normandia w Gierłoży na Walkirii 2012!
 35. Czas na Łynę. Kajakarze mają stanice
 36. Zabytkowe obiekty Barczewa będą wyremontowane
 37. Powiat olsztyński pozyskał środki na organizację Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego
 38. Czas na Rebelię Kultury!
 39. Kolorowe boisko dla szkoły w Purdzie
 40. II Powiatowy Turniej Warcabowy Osób Niepełnosprawnych
 41. Konkurs Fotograficzny dla Fotografów Amatorów
 42. 700 lat Pieniężna
 43. Turniej Łuczniczy SMOKI WARMII
 44. Myśliwce F-16 zaprezentują się na Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach!