• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Przewodnik po Warmii - aplikacja mobilna

Warmia, Warmija, ziemia czerwona. Kraina historyczna z bogatą przeszłością i tradycjami.  Kolebka kultury naszego regionu. Niezapomniane, niepowtarzalne krajobrazy, unikatowe walory przyrodnicze.

Warmia to tereny o długiej i bogatej historii, obszar, na którym żyło wiele narodowości, gdzie przeplatały się języki, kultura, obyczaje. Krajobraz historyczny Warmii wyróżnia się na tle krajobrazów pozostałych regionów Polski.

Dziedzictwo kulturowe Warmii, tak wyjątkowo piękne i różnorodne, należy dokumentować, popularyzować i wykorzystywać jako atut naszego regionu. Dla realizacji właśnie tych celów powstało Stowarzyszenie "Dom Warmiński". Każdy dom ma w sobie historyczny i kulturowy charakter. "Dom Warmiński" zakotwiczony jest w przestrzeni, w której szczególne znaczenie mają losy historyczne. Tą przestrzeń chcemy wspólnie odkrywać, wzmacniać, pielęgnować, a w szczególności promować.

Czytaj więcej: Przewodnik po Warmii - aplikacja mobilna

Wojskowe statki powietrzne wezmą udział w Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach

Huk, moc i siła, czyli wojsko w Gryźlinach!

Myśliwiec MIG-29 w pokazie dynamicznym i śmigłowiec SH-2G Kaman w pokazie statycznym – to wojskowe statki powietrzne, jakie pojawią się na VII Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach w niedzielę 15 czerwca. Będzie bardzo widowiskowo i głośno!MIG-29, fot. Sławomir "Hesja" Krajniewski

MIG-29, fot. Sławomir "Hesja" Krajniewski

Znakomita informacja dla wszystkich miłośników lotnictwa i fanów wojskowych maszyn! Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Lech Majewski wyraził zgodę na udział wojskowych statków powietrznych podczas VII Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach. Mirosław Pampuch, starosta olsztyński otrzymał pisemne potwierdzenie w tej sprawie.

- Na warmińskim niebie w pokazie dynamicznym zaprezentuje się myśliwiec MIG-29 z Mińska Mazowieckiego – mówi starosta Mirosław Pampuch. - Zobaczyć i usłyszeć  możliwości tego samolotu oraz kunszt pilotażu polskich lotników to rzecz bezcenna.

Czytaj więcej: Wojskowe statki powietrzne wezmą udział w Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach

Scandinavian Airshow i Jurgis Kairys gwiazdami Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

Koci spacer po skrzydłach samolotu

Koci spacer po skrzydłach samolotu

Nazywani „latającym cyrkiem ze Szwecji” podniebni akrobaci ze Scandinavian Airshow i mistrz świata Jurgis Kairys z Litwy będą gwiazdami siódmej edycji Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach, który odbędzie się 15 czerwca. W szwedzkiej ekipie wyróżniają się dwie kobiety w kocich strojach, które uprawiają ekwilibrystyczną sztukę poruszania się po skrzydłach lecącego samolotu.

Czytaj więcej: Scandinavian Airshow i Jurgis Kairys gwiazdami Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

Konkurs Grantowy Charytatywnie - Aktywnie 2014

Wciąż spełniamy marzenia…
nie tylko nasze!

Ogłaszamy 5. Edycję Konkursu Grantowego „Charytatywnie-Aktywnie”.

Do udziału w konkursie zapraszamy grupy formalne i nieformalne z powiatu lidzbarskiego, które chcą twórczo realizować swoje zainteresowania, aktywnie i radośnie  spędzać czas lub szerzyć ideę wolontariatu. Nie ma barier wiekowych, ani ograniczeń w zakresie działania.

W poprzednich edycjach rozpiętość wiekowa obdarowanych przez Stowarzyszenie grup była duża -  od wieku przedszkolnego do seniorów. Wśród wyróżnionych grup pojawiły się te, które działały w sporcie, sztuce, fotografii, rękodziele i turystyce. Zachęcamy zatem grupy przedszkolne, dzieci i młodzież szkolną, samorządy, koła naukowe, grupy muzyczne i teatralne oraz sportowe do korzystania z naszej oferty. Wystarczy mieć dobry pomysł, dobry cel, zapał, wspólną ideę i chęć do wspólnego działania (również na rzecz innych), a Stowarzyszenie wspomoże działania tych, których oferta okaże się najbardziej interesująca.

Do tej pory przekazałyśmy łącznie 10 tysięcy 500 złotych na działania uczestników konkursu.  W tym roku chcemy obdarować pięć grup i na każdą przeznaczyć po 500 złotych. Pieniądze przeznaczone do podziału zostały podarowane naszemu Stowarzyszeniu  przez uczestniczki naszych rajdów i zabaw oraz uczestników obojga płci, pozostałych akcji, m. in.: widzów naszych spektakli, słuchaczy koncertów, uczestników i widzów wystawy „Jej Portret”.
Dziękujemy im wszystkim  za dar, który wesprze tych, którzy chcą być aktywni!

Grupy ubiegające się o dofinansowanie powinny, po zapoznaniu się z regulaminem, wypełnić formularz,  który  należy dostarczyć do dnia
9 maja 2014  r., na adres ul. Gdańska 21 w Lidzbarku Warmińskim (liczy się data stempla pocztowego). O decyzji komisji konkursowej  zainteresowani zostaną powiadomieni pisemnie.

Regulamin przyznawania środków oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.miejmarzenia.org.pl

Zapraszamy do udziału!

Stowarzyszenie Miej Marzenia

Do pobrania regulamin konkursu (DOC i PDF) i formularz wniosku (DOC i ODT).

Rajd Grunwaldzki - Lato detektywów

Letnie ścieżki miłośników zagadek historycznych krzyżują się na północnym Mazowszu,  południowo-zachodnich Mazurach oraz w ziemi dobrzyńskiej i michałowskiej. Na początku lipca każdego roku odbywają tam oni swoją 5-dniową wyprawę, pełną przygód niczym z filmów o Indianie Jonesie czy książek o Panu Samochodziku.

Wszystko to za sprawą Rajdu Grunwaldzkiego – ogólnopolskiej imprezy turystyczno-edukacyjnej dla młodzieży, która w ciągu minionych 5 lat stała się największym tego rodzaju przedsięwzięciem w kraju. Ostatnie jej edycje gromadziły po 1000 uczestników, przybywających ze wszystkich polskich województw, a także z Kanady, Litwy i Białorusi. Uczestnicy Rajdu Grunwaldzkiego, podzieleni na kilkuosobowe patrole, przez 5 wakacyjnych dni pieszo, rowerami, kajakami i koleją przemierzają mało znane, lecz malownicze zakątki na pograniczu województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, dowiadując się po drodze, jak bogate może być dziedzictwo kulturowe obszarów nietkniętych stopą „masowego turysty”. Odkrywają lokalną historię, pełną barwnych postaci, niezwykłych wydarzeń i bezcennych pamiątek.

Czytaj więcej: Rajd Grunwaldzki - Lato detektywów

Piknik Lotniczy w Gryźlinach z nominacją do „Lotniczych Orłów"!

Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach – VI edycja wydarzenia w 2013 roku – nominowany został do prestiżowej nagrody portalu lotniczapolska.pl w kategorii Lotnicza Impreza Roku.

Od piątku 4 kwietnia 2014 r. Internauci mogą głosować na nominowanych w 13 kategoriach, m. in. Aeroklub Roku, Linia Lotnicza Roku czy Polski Port Lotniczy Roku. Głosowanie potrwa do 27 kwietnia 2014 r. Swój głos na Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach można oddać na stronie internetowej www.lotniczeorly.pl .

W czasie VI edycji Rodzinnego Pikniku Lotniczego w 2013 roku widzowie mogli podziwiać najlepszą pilotkę akrobacyjną świata Swietlanę Kapaninę z Rosji, mistrza świata Jurgisa Kairysa oraz najlepszego w Polsce Artura Kielaka. Impreza odbywa się na jedynym samorządowym lądowisku w Polsce, a jej organizatorem jest Powiat Olsztyński.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Starostwa Powiatowego oraz pasjonatów i miłośników lotnictwa, co roku turyści i mieszkańcy Warmii mogą liczyć na uczestniczenie w profesjonalnym wydarzeniu lotniczym!

 

Zachęcamy do wsparcia!

Więcej artykułów…

 1. Ewidencja Obiektów Turystycznych
 2. Dom Warmiński laureatem konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu
 3. Album "Łyna - Wadąg. Szlak wodny"
 4. Rusza Szkoła Przedsiębiorczości Społecznej
 5. Nowe zdjęcia w galerii fotografii
 6. Fotorelacja ze spływu na trasie Łaniewo - Rogóż
 7. Spływ na trasie Łaniewo - Rogóż - wkrótce fotorelacja
 8. Podniebne szaleństwo w Gryźlinach
 9. Darmowe pociągi i program Pikniku Lotniczego w Gryźlinach!
 10. Rzeka Łyna na trasie - Łaniewo - Rogóż - spływ kajakowy
 11. Ruszyła sprzedaż biletów na Walkirię 2013
 12. Telefon bezpieczeństwa od 2013 roku w pełni zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej
 13. Szkolenie IPS "Finanse w organizacjach pozarządowych"
 14. Wystawa "Artyści z kręgu szkoły wileńskiej XIX/XX"
 15. Konkurs "Drugie życie roweru"
 16. Przewodnik - kajakiem po Łynie
 17. Przyznano statuetki "Przyjaciel Warmii 2011"
 18. Zakończenie projektu Kajakiem po Warmii - budowa infrastruktury na szlaku Łyny
 19. Konkurs na projekt Logo Term Warmińskich
 20. Konkurs na logo 700-lecia Ornety
 21. BOHEMA PÓŁNOCY Inter-poezja
 22. Rusza I edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego
 23. 6 Cudów Bałtyku - II runda. Teraz wszystko zaczyna się od nowa!
 24. Normandia w Gierłoży na Walkirii 2012!
 25. Czas na Łynę. Kajakarze mają stanice
 26. Zabytkowe obiekty Barczewa będą wyremontowane
 27. Powiat olsztyński pozyskał środki na organizację Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego
 28. Czas na Rebelię Kultury!
 29. Kolorowe boisko dla szkoły w Purdzie
 30. II Powiatowy Turniej Warcabowy Osób Niepełnosprawnych
 31. Konkurs Fotograficzny dla Fotografów Amatorów
 32. 700 lat Pieniężna
 33. Turniej Łuczniczy SMOKI WARMII
 34. Myśliwce F-16 zaprezentują się na Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach!