• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Fotograficzna mapa Warmii

To przewodnik po miejscach o bogatym fotograficznym potencjale znajdujących się na Warmii i w jej najbliższym otoczeniu. Twórcami mapy są członkowie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR i zaprzyjaźnieni z nimi fotograficy z regionu. Projekt stworzyli w oparciu o mapę satelitarną i swój dorobek zdjęciowy. Na mapę zostały warstwami naniesione znaczniki tematyczne typu: architektura, pola, lasy, brzegi jezior i rzek, pola, otwarta przestrzeń, tereny zurbanizowane, opuszczone itd. Po kliknięciu na ikonkę, na ekranie pojawia się zdjęcie z krótkim opisem danego miejsca.

 

Jeśli chcielibyście przyłączyć się do tej inicjatywy i pochwalić się swoimi odkrytymi miejscami o dużym fotograficznym potencjale, zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

http://www.wmsf-blur.pl/aktualnosci/fotograficzna-mapa-warmii/

Konferencja Jezuitów w Braniewie

Dnia 24 listopada (poniedziałek) br. odbyła się w Braniewie konferencja z okazji 450 lecia przybycia Jezuitów do Polski. Organizatorami konferencji była Prowincja Wielkopolsko-Mazowiecka Towarzystwa Jezusowego. Patronat nad uroczystościami objęli: Starosta Braniewski Krzysztof Kowalski oraz Burmistrz Braniewa Henryk Mroziński.

Tablica pamiątkowa poświęcona rodzinie Sapiehów

Konferencja została poprzedzona niedzielnymi uroczystościami w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, gdzie o godz. godz. 14.00 konferencji mieli okazję do zwiedzania wystawy Fides-Ratio-Ars - skarbów diecezji warmińskiej z okazji 770-lecia jej istnienia zaś o godz. 18.00 w Bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie odbyła się Liturgia Najświętszej Ofiary w Uroczystość Chrystusa Króla, a po Mszy koncert muzyczny w wykonaniu Pro Musica Antiqua.

Czytaj więcej: Konferencja Jezuitów w Braniewie

Galeria sztuki AtmoSfera

Galeria  AtmoSfera to galeria sztuki, rzemiosła artystycznego i rękodzieła.

Naszym  celem jest stworzenie miejsca skupiającego i promującego artystów z naszego regionu. Swoimi działaniami chcemy przyczynić się do zwiększenia dostępności ich twórczości artystycznej.

Sztuka charakteryzuje społeczeństwo, jest znakiem czasów w których żyjemy. Pragniemy zatem ukazać całe bogactwo, piękno i unikatowość przedmiotów, które tworzą artyści.

W pracach można zobaczyć bliski związek sztuki z naturą i otaczającym światem. W obrazach, rysunkach, fotografiach odnajdziemy fascynację warmińskim krajobrazem; bezkresem pól i lasów, błękitem jezior, małymi, urokliwymi miasteczkami. 

Czytaj więcej: Galeria sztuki AtmoSfera

Konkurs „Kolorowa ekoprzygoda w Powiecie Braniewskim”

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Prace plastyczne lub fotografie można zgłaszać do Starostwa Powiatowego w Braniewie do 30 września 2014 r.

Szczegóły w regulaminie.

Regulamin do pobrania: (PDF, ODT, DOC)

Warmia w aplikacji mobilnej

Historia, turystyka oraz aktualności, wszystko czego każdy spragniony wiedzy posiadacz smartfona lub tabletu chciałby  dowiedzieć się o tej wyjątkowej krainie już od teraz dostępne jest w nowej aplikacji mobilnej „Przewodnik po Warmii”.

Aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android została przygotowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego i we współpracy ze stowarzyszeniem „Dom Warmiński”, które od ponad ośmiu lat wspiera i promuje turystykę na Warmii jako źródło wzrostu ekonomicznego oraz popularyzuje jej dziedzictwo kulturowe.

Ideą przyświecającą twórcom projektu stworzenia mobilnego przewodnika było umożliwienie odkrywania na nowo uroków i bogatej historii Warmii zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Nowoczesna formuła w postaci aplikacji na smartfony i tablety ma w założeniu sprzyjać rewitalizacji tożsamości kulturowej i przyrodniczej regionu oraz wzmacniać rozwój historycznych miast warmińskich.

Twórcy aplikacji zadbali o to aby korzystanie z niej było łatwe i przyjemne. Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu każdy użytkownik ma dostęp do sześciu głównych modułów: wydarzenia historyczne, postacie historyczne, ciekawe miejsca, aktywny wypoczynek, handel i usługi oraz imprezy zorganizowane. Wszystkie funkcje i widoki zostały zilustrowane za pomocą atrakcyjnych zdjęć oraz przyjemnej i czytelnej grafiki.  Informacje zaprezentowane są w przyjazny sposób dzięki zastosowaniu przewijalnych linii czasu, szczegółowych opisów postaci, wydarzeń i obiektów oraz map z nawigacją. Dzięki wykorzystaniu geolokalizacji każdy użytkownik łatwo dowie się gdzie w okolicy odbywa się ciekawa impreza, co trzeba zobaczyć i zwiedzić oraz gdzie smacznie zjeść i znaleźć nocleg. Warte odnotowania jest zadbanie wykonawców aplikacji o możliwość korzystania z niej bez konieczności łączenia się z internetem, dzięki wbudowaniu bazy obiektów turystycznych i usługowych.

Niesamowity krajobraz, przekształcone w niewielkim stopniu środowisko, rozległe przestrzenie jezior, rzeki potoki, lasy oraz liczne ślady działalności ludzkiej sprzed wieków, zamki, fragmenty fortyfikacji, kapliczki, architektura sakralna to tylko niektóre atuty Warmii znanej i tej do odkrycia z bezpłatną aplikacją „Przewodnik po Warmii” dostępną na platformie Google Play.

Aby pobrać aplikację zeskanuj zamieszczony w artykule kod QR albo wpisz w przeglądarce internetowej smartfona adres: mobilne.wm.pl/przewodnikpowarmii.

Zbliża się III edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego

Browarnicy znów opanują Warmię

Objazdowe Muzeum Piwowarstwa, pokazy warzenia piwa „na żywo”, prelekcje historyczne, warsztaty sensoryczne, czy koncerty: Dezertera, Vavamuffin, Jamala, Sylwii Grzeszczak, Trubadurów, węgierskiego PASO, czy zespołu IRA – to tylko ułamek  atrakcji III edycji Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego, który odbędzie się w lipcu i sierpniu w Biskupcu, Olsztynie i Braniewie.

Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego

Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego (WFDB) to wydarzenie, które od 2012 roku promuje Warmię poprzez bogate tradycje piwowarskie regionu. WFDB to produkt regionalny, który odbywa się w trzech warmińskich miastach (Olsztynie, Braniewie, i Biskupcu) i zawiera w sobie szereg atrakcyjnych działań, począwszy od piwno-historycznych, przez edukacyjne, kulturowe, kulinarne, czy artystyczne.

Czytaj więcej: Zbliża się III edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego

Więcej artykułów…

 1. Przewodnik po Warmii - aplikacja mobilna
 2. Wojskowe statki powietrzne wezmą udział w Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach
 3. Scandinavian Airshow i Jurgis Kairys gwiazdami Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach
 4. Konkurs Grantowy Charytatywnie - Aktywnie 2014
 5. Rajd Grunwaldzki - Lato detektywów
 6. Piknik Lotniczy w Gryźlinach z nominacją do „Lotniczych Orłów"!
 7. Ewidencja Obiektów Turystycznych
 8. Dom Warmiński laureatem konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu
 9. Album "Łyna - Wadąg. Szlak wodny"
 10. Rusza Szkoła Przedsiębiorczości Społecznej
 11. Nowe zdjęcia w galerii fotografii
 12. Fotorelacja ze spływu na trasie Łaniewo - Rogóż
 13. Spływ na trasie Łaniewo - Rogóż - wkrótce fotorelacja
 14. Podniebne szaleństwo w Gryźlinach
 15. Darmowe pociągi i program Pikniku Lotniczego w Gryźlinach!
 16. Rzeka Łyna na trasie - Łaniewo - Rogóż - spływ kajakowy
 17. Ruszyła sprzedaż biletów na Walkirię 2013
 18. Telefon bezpieczeństwa od 2013 roku w pełni zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej
 19. Szkolenie IPS "Finanse w organizacjach pozarządowych"
 20. Wystawa "Artyści z kręgu szkoły wileńskiej XIX/XX"
 21. Konkurs "Drugie życie roweru"
 22. Przewodnik - kajakiem po Łynie
 23. Przyznano statuetki "Przyjaciel Warmii 2011"
 24. Zakończenie projektu Kajakiem po Warmii - budowa infrastruktury na szlaku Łyny
 25. Konkurs na projekt Logo Term Warmińskich
 26. Konkurs na logo 700-lecia Ornety
 27. BOHEMA PÓŁNOCY Inter-poezja
 28. Rusza I edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego
 29. 6 Cudów Bałtyku - II runda. Teraz wszystko zaczyna się od nowa!
 30. Normandia w Gierłoży na Walkirii 2012!
 31. Czas na Łynę. Kajakarze mają stanice
 32. Zabytkowe obiekty Barczewa będą wyremontowane
 33. Powiat olsztyński pozyskał środki na organizację Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego
 34. Czas na Rebelię Kultury!
 35. Kolorowe boisko dla szkoły w Purdzie
 36. II Powiatowy Turniej Warcabowy Osób Niepełnosprawnych
 37. Konkurs Fotograficzny dla Fotografów Amatorów
 38. 700 lat Pieniężna
 39. Turniej Łuczniczy SMOKI WARMII
 40. Myśliwce F-16 zaprezentują się na Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach!