• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

6 Cudów Bałtyku - II runda. Teraz wszystko zaczyna się od nowa!

Zachęcamy do głosowania w drugiej rundzie konkursu 6 cudów Bałtyku. Termin upływa 31 sierpnia.

W rywalizacji o ten tytuł pozostało 9 polskich atrakcji turystycznych na 33 wyłonione w  wyniku głosowania w I rundzie. W pierwszym etapie najwięcej głosów padło na Mierzeję Kurońską, Wilno oraz Tallin. Z polskich atrakcji najwyżej uplasowały się Mazury (8 miejsce w klasyfikacji ogólnej). Każda z 9 atrakcji z Polski ma równe szanse na znalezienie się w finałowej szóstce. Zachęcamy do głosowania na obiekty dziedzictwa kulturowego i turystycznego przez stronę http://www.6-bsr-wonders.net/ .

Czytaj więcej: 6 Cudów Bałtyku - II runda. Teraz wszystko zaczyna się od nowa!

Normandia w Gierłoży na Walkirii 2012!

walkiria.com.plPo inscenizacjach walk w Prusach Wschodnich, w tym roku w dn. 21-22 lipca, podczas Walkirii 2012 - po raz pierwszy będzie można spotkań wojska alianckie, a wraz z nimi dywizję generała Stanisława Maczka. To już trzecia edycja Walkirii – największego pikniku militarnego na Warmii i Mazurach.

Już w sobotę rano, Park Militariów oraz Park Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży, obok legendarnego Wilczego Szańca, zamienią się w prawdziwy obóz wojskowy. Do Gierłoży przyjadą Grupy Rekonstrukcji Historycznej, aby w nowatorski sposób przybliżyć widzom historię walk w Normandii z 1944 roku.

Walkiria organizowana po raz trzeci na stale wpisała się w kalendarz najciekawszych wydarzeń na Warmii i Mazurach.

Walkiria organizowana po raz trzeci na stale wpisała się w kalendarz najciekawszych wydarzeń na Warmii i Mazurach.

Temat przewodni imprezy został wybrany nieprzypadkowo. W tym roku przypada 120 rocznica urodzin generała Stanisława Maczka, który w składzie 2 Korpusu Kanadyjskiego, dowodził swą dywizją w zwycięskiej bitwie pod Falaise we Francji. Odtworzenie tej bitwy zaplanowano na niedzielne popołudnie. Maczek prowadził swe oddziały do zwycięstw w kolejnych bitwach, a w 1945 roku został odznaczony Komandorią Krzyża Legii Honorowej.

Czytaj więcej: Normandia w Gierłoży na Walkirii 2012!

Czas na Łynę. Kajakarze mają stanice

Na Łynie, na odcinku od Brąswałdu do Bartoszyc powstało dziewięć przystani kajakowych

Obraz niedocenianej i nieodkrytej dotychczas Łyny już wkrótce się zmieni. Stowarzyszenie „Dom Warmiński” oddało do dyspozycji turystów i miłośników kajakarstwa osiem, z dziewięciu stanic wyposażonych w pomosty pływające, drewniane altany, toalety,  kosze na śmieci, parkingi, stojaki na kajaki, pola biwakowe z miejscami na ognisko.

Fot. Archiwum UG Dywity

Czytaj więcej: Czas na Łynę. Kajakarze mają stanice

Zabytkowe obiekty Barczewa będą wyremontowane

Kościół poewangelicki, Muzeum im. Feliksa Nowowiejskiego i ratusz – wszystkie te obiekty dziedzictwa kulturowego w warmińskim Barczewie doczekają się renowacji za unijne pieniądze. Gmina pozyskała ponad 3,2 mln zł na prace adaptacyjne. – Dzięki temu atrakcyjność turystyczna gminy Barczewo na pewno wzrośnie – cieszą się władze Barczewa.

Fot. Wojciech Wójcik

Czytaj więcej: Zabytkowe obiekty Barczewa będą wyremontowane

Powiat olsztyński pozyskał środki na organizację Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego

Nowolatki, fafernuchy i dziedzictwo browarnicze będą promować Warmię

Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego to nowy i nietypowy produkt regionalny, którym olsztyńskie starostwo i partnerzy chcą promować Warmię przez najbliższe lata. – Zorganizujemy cykl imprez, który będzie prezentować dziedzictwo browarnicze i kulinarne Warmii w sposób atrakcyjny dla widza – zapowiada Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.

Warmińskie, arch. W. Dyjak

Warmia to nie tylko zachwycające kapliczki, kościoły, piękna przyroda z jeziorami, urozmaiconym krajobrazem i alejami warmińskimi. Już od czasów średniowiecza w regionie istniały silne tradycje browarnicze.

Czytaj więcej: Powiat olsztyński pozyskał środki na organizację Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego

Czas na Rebelię Kultury!

Czas na Warmię! Czas na Rebelię Kultury! Przez 4 miesiące na Warmii: 10 festiwali, 50 koncertów, 2000 godzin warsztatów, z udziałem 100 artystów z kilkunastu krajów. Muzyka, Street art., kosmos, performance, film, design, literatura! Już od lipca do października i to wszystko na Warmii!

Czytaj więcej: Czas na Rebelię Kultury!