• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Warmińskie pejzaże - fotografie Piotra Wyrzykowskiego

Piotr Wyrzykowski, urodzony w 1980 r., olsztyniak, fotografuje od czterech lat. Pasjonuje go krajobraz rodzinnych stron, szukanie miejsc o fotograficznym potencjale i polowanie na najlepsze światło do ich uchwycenia. Lubi wstać przed wschodem słońca, pobrudzić się i zmęczyć, aby zdobyć upragniony kadr. Fotograf w całości cyfrowy, w dodatku sprzętowiec i gadżeciarz. Prowadzi bloga, w którym pokazuje zdjęcia swoje, jak i ulubionych autorów poznanych na największych portalach fotograficznych, jak Flickr czy 500px.

Pomysłodawca i organizator całorocznego konkursu „Oczko, czyli 21 dni na fotografię” na domowym forum swojego systemu foto – pentax.org.pl. W konkursie forumowicze nadesłali 139 zdjęć, na które głosowano 912 razy oddając łącznie 2211 głosów, pomysł więc kontynuuje w roku 2012.

Zaciekle, z iście pozytywistycznym nastawieniem stara się promować swój ukochany region, m.in. za pomocą fotokastów „Beautiful Warmia”( http://vimeo.com/16197746) i „Warmia Fall” (http://vimeo.com/37395884).

Jak dotąd bez spektakularnych sukcesów, jednak nie składa broni, to z czego jest dumny to:

 • publikacja w kalendarzu pentax@pl na 2011 rok,
 • fotografia w wystawie pokonkursowej VII Otwartych Mistrzostw Fotograficznych,
 • I i II miejsce w finale konkursu „Oczko, czyli 21 dni na fotografię 2011”,
 • publikacja trzech fotografii w kalendarzu pentax@pl na 2012 rok.

Blog i strona www: www.blog.piotrwyrzykowski.pl

"Warmińskie, czarno-białe kwadraty"

Słoma, fot. Piotr Wyrzykowski

"Warmińskie, czarno-białe kwadraty" to seria wykonanych przez Piotra Wyrzykowskiego czarno-białych zdjęć w formacie kwadratu, przedstawiających warmińskie widoki. Prezentujemy album, który stanowi próbkę prac realizowanych w ramach tego projektu fotograficznego.

"Warmińskie, czarno białe kwadraty" w formacie PDF (3,1 MB)

Galeria "Warmińskie pejzaże"

Listopadowe pola k. Dobrego Miasta, fot. Piotr WyrzykowskiWzgórza o świcie k. Unieszewa, fot. Piotr Wyrzykowski Jezioro Wulpińskie, fot. Piotr Wyrzykowski Krajobraz rolniczy w okolicach Kwiecewa, fot. Piotr Wyrzykowski Pasłęka przepływająca przez Łęguty, fot. Piotr Wyrzykowski Przedwiośnie w okolicach Starego Kawkowa, fot. Piotr Wyrzykowski Zima nad jez. Wulpińskim, fot. Piotr Wyrzykowski Połów na stawach w Łajsach, fot. Piotr Wyrzykowski Stawy w Łajsach przed świtem, fot. Piotr Wyrzykowski Gietrzwałd, fot. Piotr Wyrzykowski Złota jesień w Giedajtach, fot. Piotr Wyrzykowski Samotna trzcina, fot. Piotr Wyrzykowski Jezioro Ukiel, fot. Piotr Wyrzykowski Jesienne mgły, fot. Piotr Wyrzykowski Aleja drzew, Jonkowo, fot. Piotr Wyrzykowski Aleja drzew, Gietrzwałd, fot. Piotr Wyrzykowski Pola w Glotowie, fot. Piotr Wyrzykowski Zimowy zachód słońca, jezioro Ukiel, fot. Piotr WyrzykowskiScena z łabędziem i wędkarzem, Łajsy, fot. Piotr Wyrzykowski

Share