• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Album "Łyna - Wadąg. Szlak wodny"

„Łyna – Wadąg” - to kolejna wspaniała publikacja niezwykłego cyklu o dawnych szlakach wodnych i wędrownych naszego regionu. Album zawiera unikalne fotografie i pocztówki, dodatkowo opatrzone opisem autora – Wojciecha Kujawskiego, wzbogacone cytatami zaczerpniętymi z klasycznych opracowań krajoznawczych dotyczących Warmii (autorstwa ks. Barczewskiego, dr. M. Orłowicza i W. Ogrodzińskiego).

Okładka albumu "Łyna - Wadąg"

Okładka albumu "Łyna - Wadąg"

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją, która w sposób szczególny oddaje charakter nadłyńskiej przyrody i krajobrazu kulturowego.

Wojciech Kujawski jest autorem serii albumów-przewodników. Dotychczas książki tego autora dotyczyły szlaków mazurskich. Przewodniki te cechuje oryginalność, ponieważ nie są skupione na wielkich miastach i ośrodkach turystycznych, lecz na małych wioskach i zacisznych miejscach, często położonych na uboczu utartych szlaków i czekających dopiero na odkrycie przez szersze grono miłośników Warmii i Mazur.

Recenzja pierwszych trzech tomów albumu opublikowana przez kwartalnik BORUSSIA. Autorem recenzji jest Adam Jankiewicz.

 

Wojciech Kujawski wydał już osiem tomów, opisując w nich umowne szlaki wodne, które wyznaczają tytułowe jeziora, rzeki i krainy geograficzne: Krutynia, Mamry, Śniardwy, Niegocin, Mazury Garbate, Omulew – Pisa, Łyna – Wadąg. W przygotowaniu są następne. Będą opisem szlaków wodnych Warmii. Przy tworzeniu książek-przewodników autor korzysta z niezwykłego zbioru starych pocztówek z regionu, dawnych pamiętników i relacji podróżniczych, a także przygotowuje własne teksty.

Za działalność na rzecz naszego województwa Wojciech Kujawski otrzymał Odznakę Honorową. Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest jednostopniową odznaką stanowiącą wyróżnienie za szczególne zasługi położone dla rozwoju Województwa Warmińsko- Mazurskiego, wykraczające poza podstawowe obowiązki zawodowe oraz dokonania przynoszące wymierne korzyści dla mieszkańców regionu Warmii i Mazur.

Inne albumy Wojciecha Kujawskiego

Krutynia KrutyniaMamryMazury GarbateNiegocinOmulew-PisaŚniardwy

Share