• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Nowy obiekt sportowy w Lidzbarku Warmińskim

15 lutego 2016 r. oddano do użytku nowoczesną halę sportową . W ten sposób dobiegła końca kolejna inwestycja Gminy Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim pod nazwą „Budowa i zakup wyposażenia wielofunkcyjnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej przy ul. Bartoszyckiej w Lidzbarku Warmińskim, etap II”. Ww. projekt jest kontynuacją  inwestycji prowadzonej w latach 2008-2010, polegającej na budowie nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który, dzięki zastosowaniu sztucznych nawierzchni i nowoczesnych technologii, umożliwił mieszkańcom Lidzbarka Warmińskiego całoroczne korzystanie z obiektu.

W pierwszym etapie powstał stadion wielofunkcyjny o pojemności 1600 osób, z dwoma boiskami (głównym i treningowym), wyposażony w pełną infrastrukturę lekkoatletyczną.

Kolejny krok, podjęty w celu zwiększenia oferty rekreacyjno-sportowej Lidzbarka Warmińskiego, to zakończony właśnie drugi etap projektu, w ramach którego powstała m.in. hala sportowa o wymiarach 18m x 36m, konstrukcji łukowej, wraz z zapleczem magazynowym, przeznaczona do gry w piłkę ręczną, siatkową, koszykową oraz tenisa ziemnego, wyposażona w trybuny na 126 osób. 

 

Zadowoleni powinni być także miłośnicy tenisa ziemnego, ponieważ ww. infrastruktura wzbogacona jest o dwa korty treningowe o wymiarach 15 x 30, 40m oraz dwa korty turniejowe o wymiarach 18,7 x 36,6m, wyposażone w trybuny. Korty posiadają oświetlenie umożliwiające korzystanie z nich po zmroku.

Kolejnym obiektem powstałym w ramach inwestycji jest siłownia plenerowa na powietrzu o wymiarach 12 x 25m. Miejsce przeznaczone dla miłośników kulturystyki, fitness i nie tylko.

Lidzbark Warmiński dysponuje nowoczesnym obiektem, umożliwiającym organizację imprez sportowych o zasięgu regionalnym i krajowym, zapewniającym wysokie bezpieczeństwo podczas ich trwania oraz komfort spędzania w nim czasu zarówno mieszkańcom miasta jak i całego regionu.

Dzięki posiadaniu nowoczesnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej, na którą obok stadionu, hali oraz kortów składają się również Termy Warmińskie, Lidzbark Warmiński jest idealnym miejscem do organizacji zgrupowań treningowych dla przedstawicieli różnorodnych dziedzin sportowych, zarówno amatorskich jak i zawodowych.

Share