• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Wyjdź w plener, myśl o Warmii (zaproszenie)

Dlaczego wieś warmińska jest wyjątkowa? Co ją wyróżnia na tle kraju i Europy? Kim byli dawni Warmiacy i kim są dzisiejsi? Co można uznać za materialne i niematerialne ślady dziedzictwa kulturowego Warmii i Warmiaków? Na te pytania poszukają odpowiedzi uczestnicy pleneru artystycznego, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Godkach, niedaleko Olsztyna. Dołącz do ekipy!

Do udziału w plenerze organizatorzy zapraszają osoby pełnoletnie, które nie są profesjonalistami, ale zapoznały się z technikami pracy w zakresie: rzeźby i płaskorzeźby w drewnie, ceramiki i malarstwa, a szczególnie uczniów i studentów szkół plastycznych oraz uczelni artystycznych, jak również uczestników sekcji twórczych działających w ośrodkach kultury z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i kraju.

- Szukamy 15 osób, które zaczęły już tworzyć, w takich technikach artystycznych, jak rzeźba, malarstwo czy ceramika, a dodatkowo interesują się dziedzictwem kulturowym - mówią organizatorzy. - Plener odbywa się w ramach projektu Warmio, quo vadis? i to właśnie Warmia ma być inspiracją dla artystów.  

Wypełnioną kartę zgłoszenia, zawierającą także informacje o portfolio dostępnym online, należy do 29 lipca (do godz. 16) przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Jeśli zgłaszający nie posiada portfolio dostępnego online, może przesłać zdjęcia prac w formacie jpg, w plikach dołączonych do maila, w którym prześle kartę zgłoszenia. Można przesłać maksymalnie sześć zdjęć.

Plener potrwa od 23 do 29 sierpnia. Udział w nim jest bezpłatny, a miejscem pracy twórczej i zakwaterowania będzie Edukacyjne Gospodarstwo Ekologiczne w Godkach.

Prace powstałe w Godkach zostaną zaprezentowane na wystawie, która 18 października odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Przed wernisażem będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie na temat dziedzictwa kulturowego Warmii. 

 

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są pod linkiem: 

 

http://eswiatowid.pl/Aktualno%C5%9Bci/tabid/158/ItemId/38888

 

Tekst: Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid w Elblągu

 

Regulamin i karta zgłoszeniowa są w plikach dołączonych do artykułu na stronie eswiatowid.pl.

Partnerami projektu są: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie, wraz z delegaturą w Elblągu, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Muzeum Budownictwa Ludowego. Park Etnograficzny w Olsztynku,Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku oraz Stowarzyszenie JANTAR z Elbląga.

Share