• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Cykl biegów BIEGAJ’MY Z DEM’A rozpoczął sezon Festiwalem Biegowym im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim

W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku DEM’a Promotion Polska w ramach cyklu biegów BIEGAJ’MY Z DEM’A rozbiegała kolejny raz Lidzbark Warmiński. To pierwsze tegoroczne wydarzenie marki BIEGAJ’MY Z DEM’A, rozpoczynające zarówno sezon biegowy, jak i słynną triadę biegową, na którą składają się starty w Lidzbarku Warmińskim, Kazimierzu Dolnym (20 maja) oraz w Konstancinie-Jeziornie (24 czerwca).

Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim, fot. Michał Misztal

W wydarzeniu wzięło udział blisko 500 zawodników dorosłych i dzieci. Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim, tak jak Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym (20 maja) i Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego (24 czerwca) składał się z biegów na trasach atestowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, na trasach 5 km i 10 km. Na najmłodszych czekały zmagania na odcinkach około 400m i 700m w dwóch kategoriach 5-8 lat oraz 9-13 lat.

Pilotem biegu był dwukrotny medalista mistrzostw świata, złoty i srebrny medalista igrzysk olimpijskich, reprezentant Polski w Piłce Nożnej Grzegorz Lato. Towarzyszył mu Andrzej Bobo Bobowski i “Mikołaj Kopernik”. Wśród Ambasadorów imprezy znaleźli się również Norbert Nowicki (wicemistrz świata w motoparalotniarstwie) i Bartosz Olszewski (zwycięzca międzynarodowej rywalizacji charytatywnej WINGS FOR LIFE 2017, Mediolan - pokonane 88 km). Do Lidzbarka Warmińskiego przybył również Burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula, który uraczył uczestników grą na saksofonie oraz na liściu.

 

Warto podkreślić, że cykl biegów BIEGAJ’MY Z DEM’A słynie z bogatej oprawy, pakietów startowych i dużej ilości atrakcyjnych nagród. W tym roku DEM’a Promotion Polska przygotowała aż 108 miejsc nagradzanych. Po 48 miejsc na 5 km i 10 km oraz 12 pozycji nagradzanych w biegach dla dzieci.

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przekazał piękne puchary dla zwycięzców w kategoriach OPEN oraz biegów dla dzieci, a Burmistrz miasta Lidzbark Warmiński Jacek Wiśniowski przygotował puchary dla zawodników w kategorii Najszybsi Zawodnicy Lidzbarka Warmińskiego. W pakietach nagrodowych były liczne vouchery oraz produkty przygotowane od Sponsorów i Partnerów wydarzenia. Pojawiły się grille gwarantowane przez firmę KNORR, zestawy upominkowe od VW GRUPA AUTO WIMAR WARMIA i Bakalland, vouchery noclegowe od Hotelu Krasicki oraz od Term Warmińskich. Karty podarunkowe od Sklepu Biegacza, a także vouchery o wartości 600 zł od Wicemistrza Świata w Motoparalotniarstwie Norberta Nowickiego na wspólny przelot. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu i Oddziałem Nauk Społecznych w Bartoszycach zagwarantowała zwycięzcom każdej kategorii bony edukacyjne o wartości 1000 zł. Zawodnicy otrzymali również słodkie bukiety od Fabryki Słodyczy. Dla zwycięzców z  Lidzbarka Warmińskiego PSB AGAT MRÓWKA przygotowała vouchery o wartości 300 zł. W kategorii OPEN oraz Lidzbark Warmiński THERA POLSKA nagrodziła zawodniczki zestawami suplementów o wartości 400 zł.

Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim, zdjęcia: Michał Misztal

W kategorii open na 10 km zwyciężył Tomasz Kowalski (00:34:40), a na 5 km Paweł Najmowicz (00:15:54). W kat. Open kobiet na 10 km zwyciężyła Katarzyna Gorlo (00:42:10), a na 5 km Agnieszka Kapusto (00:22:19).

W miasteczku biegacza licznie zgromadzeniu zawodnicy oraz kibice mogli odpoczywać w strefie relaksu oraz grilla od KNORR, gdzie na uczestników czekały posiłki regeneracyjne. Dzieci mogły skorzystać ze strefy zabaw przygotowanej przez Żywiec Zdrój. Uczestnicy zakochani w motoryzacji mogli podziwiać samochody Volkswagen z salonu GRUPY AUTO WIMAR WARMIA. Chętni na jazdę próbną mogli zapisać się na miejscu podczas trwającej imprezy. W miasteczku biegacza czekały na uczestników liczne stoiska Partnerów i regionalnych wystawców. Można było zjeść pyszne lokalne wyroby lub kupić pamiątki z Lidzbarka Warmińskiego. Każdy znalazł coś dla siebie.

Organizatorzy prowadzili licytację gadżetów związanych z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Zebrane środki zostaną przekazane Piotrowi Małkowi, 6-krotnemu Mistrzowi Polski w jeździe na handbike, który aktualnie przygotowuje się we współpracy z GTM Mobil oraz DEM’a Promotion Polska do Paraolimpiady w TOKIO w 2020 roku. Zbiórka dotyczy pozyskania środków na profesjonalny, sportowy rower GTM Mobil Blackbird, na którym Piotr przygotowuje się do najważniejszego w życiu startu. Wszyscy liczymy na to, że akcja pod hasłem “Piotr Małek w drodze do TOKIO 2020” okaże się sukcesem.

Organizatorzy BIEGAJ’MY Z DEM’A zapraszają na kolejne imprezy z cyklu biegów. Już 20 maja 2018 roku odbędzie się Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym oraz 24 czerwca Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie.

Zawodnicy startujący w Lidzbarku Warmińskim otrzymają do 29 kwietnia br., na podane przy rejestracji maile, kody rabatowe o wartości 20 zł na Festiwale Biegowe w Kazimierzu Dolnym oraz w Konstancinie-Jeziornie.

Kolejne imprezy BIEGAJ’MY Z DEM’A odbędą się 9 września (Królewski Festiwal Biegowy Warszawa-Wilanów) oraz 22 września (Światowy Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego im. Jerzego Róży ps. Kaktus).

Zachęcamy do śledzenia strony www.biegajmyzdema.pl oraz fanpage cyklu biegów @biegajmyzdema. Znajdziecie tam wszystkie aktualne informacje dotyczące organizowanych przez DEM’a Promotion Polska imprez biegowych. Jedno jest pewne - warto startować z BIEGAJ’MY z DEM’a.

Do zobaczenia na starcie!

Share