Jacek Sztorc – Warmia w fotografii

Jacek Sztorc

Ur. 1957 r. w Olsztynie, gdzie mieszka do dzisiaj. Pracuje zawodowo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim. Fotografia jest jego pasją. Robi zdjęcia od ponad trzydziestu lat. Pejzaż należy do głównego kręgu jego zainteresowań fotograficznych. Równie chętnie fotografuje ludzi. Interesują go też krajobrazy miejskie, tzn. architektura i detal architektoniczny. Uprawia również fotografię typowo komercyjną.

Oprócz pejzażu, który utrwala najchętniej, zajmuje się fotografią do celów reklamowych, portretem oraz reportażem.

Po ustaniu działalności Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego nie jest zrzeszony w żadnej organizacji fotograficznej. Współpracuje stale ze Stowarzyszeniem Wspólnota Kulturowa „Borussia”.
Jest autorem zdjęć do wielu książek i folderów reklamowych, m.in.: „Zachowane – ocalone? O krajobrazie kulturowym i sposobach jego kształtowania”, red. Iwona Liżewska i Wiktor Knercer, Borussia, Olsztyn 2003, ISBN: Magdalena Bartoś, Barbara Zalewska, „Architektura w krajobrazie wiejskim Warmii i Mazur”, Borussia, Olsztyn 2003.

Jest autorem stałej wystawy w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej. Robi zdjęcia czarno-białe i kolorowe, posługuje się metodą tradycyjną, ale również korzysta z możliwości, jakie daje współczesna technologia.
Na swojej stronie internetowej prezentuje spektrum swoich zainteresowań.

Strona www.sztorc.xx.pl

Email: sztorc@gmail.com

Warmia w fotografii