• Dziedzictwo kultury i przyrody
    Dziedzictwo kultury i przyrody
  • Usługi turystyczne
    Usługi turystyczne
  • Turystyka aktywna
    Turystyka aktywna
  • Kultura
    Kultura
  • Sztuka
    Sztuka
  • Warmiński styl
    Warmiński styl
  • Termy Warmińskie
    Termy Warmińskie
  • Przewodnik po Warmii
    Przewodnik po Warmii

Olsztyńskie Lato Artystyczne 2006

Olsztyńskie Lato Artystyczne

Prezentujemy Państwu kalendarium Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.mok.olsztyn.pl

OLSZTYŃSKIE LATO ARTYSTYCZNE 2006

czerwiec

  • 9-11 czerwca (piątek-niedziela) Hala Urania - XIII Polish Open Championships Olsztyn 2006 – międzynarodowy turniej tańca
  • 11 czerwca (niedziela), godz. 11.00, Amfiteatr - Parada Taneczna Szkoły Wasilewski-Felska
  • 12-17 czerwca (poniedziałek-sobota), Rynek Starego Miasta/Amfiteatr - Fiesta Latina Festival – festiwal muzyki i tańca latynoamerykańskiego
  • 16 czerwca (piątek), godz. 20.00, Amfiteatr - Koncert Moniki Brodki
  • 18 czerwca (niedziela), godz. 21.00, Amfiteatr - „Koncert nadziei” – koncert muzyki gospel
  • 19 czerwca (poniedziałek), godz. 16.00, Filharmonia Olsztyńska - „Metro” – musical w wykonaniu „Olsztyńskiej Grupy Metro”
  • 21 czerwca (środa), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta - „Skarbiec talentów” – koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha
  • 23 czerwca (piątek), godz. 19.00, Amfiteatr - „Muzyczny początek wakacji” – koncert zespołu „DAAB”
  • 23 czerwca (piątek), godz. 21.00, Amfiteatr - „Filmowe After Party” – plenerowa projekcja filmowa
  • 25 czerwca (sobota-niedziela), Stare Miasto /Amfiteatr - „Strażacka niedziela” – festyn
  • 25 czerwca (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba - „Koncert muzyki sakralnej” w wykonaniu Olsztyńskiego Chóru Kameralnego COLLEGIUM MUSICUM
  • 27 czerwca (wtorek), godz. 18.00, Stare Miasto - „Do tańca” – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 29 czerwca – 2 lipca (czwartek-niedziela), godz. 18.00, Dziedziniec zamku - XXX Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”
  • 30 czerwca (piątek), godz. 17.00, Rynek Starego Miasta „Koncert na powitanie lata” – Koncert zespołu wokalnego Moderato
  • 30 czerwca godz. 18.00, Galeria Rynek - „Rysunki sprzed ćwierć wieku” – wernisaż wystawy rysunku Jacka Fedorowicza

lipiec

  • 2 lipca  (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba - XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe
  • 3 lipca  (poniedziałek), godz. 20.00, Kościół Ewangelicki - „Styl galant – wstęp do klasycyzmu” – koncert muzyki kameralnej w wykonaniu zespołu Pro Musica Antiqua
  • 3 lipca  (poniedziałek), godz. 21.30, Fosa zamkowa - „Magia Pruthena” – spektakl w wykonaniu NTA „Korzunowicz”
  • 4 lipca  (wtorek), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta - „Raz na ludowo” – Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 5 lipca  (środa), godz. 19.00, Scena przy Moście św. Jana - Koncert zespołu „Jahiar Group” – muzyka arabska w cyklu „Kultury świata koncertowo”
  • 6-8 lipca (czwartek-sobota), Amfiteatr - XV Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe - Koncerty z udziałem Otisa Granda, Abi Wallensteina, Giny Dunn, Sławka Wierzcholskiego.
  • 9 lipca (niedziela), godz. 11.15, Kościół Ewangelicki - „Festiwal Muzyki Kameralnej Młodych” – w koncercie wystąpią soliści i „Orchestra Temporanea”
  • 9 lipca (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba - XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe
  • 9 -15 lipca - III Międzynarodowy Letni Festiwal Teatralny - „Na pomostach”
  • 10 lipca  (poniedziałek), godz. 21.00, Fosa zamkowa - „Filmowa przygoda z Multimedia Polska” – plenerowa projekcja filmu „Prawdziwy romans” – reż. T. Scott
  • 10 lipca  (poniedziałek), godz. 18.00, Zamek – Sala Kopernikowska - „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” – koncert muzyki kameralnej w wykonaniu zespołu Pro Musica Antiqua
  • 11 lipca  (wtorek), godz. 19.00, Zamek – sala M. Kromera i dziedziniec - „Zamek Warmia” – koncert „Scholi Teatru Węgajty”, biesiada i korowód taneczny
  • 12 lipca  (środa), godz. 19.00, Scena przy Moście św. Jana - Koncert zespołu „Transkapela” prezentującego muzykę klemerską (Z cyklu „Kultury świata koncertowo”)
  • 13 lipca  (czwartek), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta/Scena przy Moście św. Jana Staromiejskie Spotkania z Szantą
  • 14 lipca  (piątek), godz. 19.00, Ratusz – Sala sesyjna - „Młodzi wirtuozi fortepianu” – koncert w wykonaniu uczestników Międzynarodowych Warsztatów Pianistycznych z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego
  • 15 lipca  (sobota), godz. 19.00, Amfiteatr - Letnia Sesja Śmiechoterapii – Krzysztof Piasecki z zespołem
  • 16-22 lipca  (niedziela-sobota), Amfiteatr - XI Międzynarodowe Dni Folkloru „Warmia”
  • 16 lipca (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba - XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe
  • 17 lipca (poniedziałek), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba „Barok – epoka kontrastów. Styl włoski a francuski.”
    – koncert muzyki kameralnej w wykonaniu zespołu Pro Musica Antiqua
  • 18 lipca  (wtorek), godz. 17.00, Rynek Starego Miasta „Morskie opowieści” – program animacyjny dla dzieci z cyklu: „Muzyczne przygody”
  • 21 lipca  (piątek), godz. 18.00, Galeria Rynek - „Malarstwo na szkle” – wernisaż wystawy twórczości Waldemara Majchera
  • 21 lipca  (piątek), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta - „Nie tylko marsze” – Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 22 lipca  (sobota), Stare Miasto - Dni Olsztyna – Jarmark i „Parada Jakubowa”
  • 23 lipca  (niedziela), godz. 11.15, Kościół Ewangelicki - „Festiwal Muzyki Kameralnej Młodych” – koncert w wykonaniu zespołu muzyki kameralnej „Stromenti Soavi”
  • 23 lipca  (niedziela), godz. 17.00, Amfiteatr Dni Olsztyna – Festyn historyczny
  • 23 lipca (niedziela), godz. 18.00, Plac przed siedzibą Oddziału TVP3 w Olsztynie „Muzyczna Trójka” – potrójny koncert rockowy firmowany przez TVP 3 Olsztyn
  • 23 lipca  (niedziela), godz. 21.00, Rynek Starego Miasta - „Barwy wschodu” – występ grupy baletowej z Nepalu
  • 23 lipca  (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba - XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe
  • 24 lipca  (poniedziałek), godz. 19.00, Amfiteatr - Letnia Sesja Śmiechoterapii – Jerzy Kryszak
  • 24 lipca  (poniedziałek), godz. 22.00, Amfiteatr - Dni Olsztyna „Bal pod Gwiazdami” – plenerowa zabawa taneczna
  • 25 lipca  (wtorek), godz. 12.00, Stare Miasto - Dni Olsztyna – otwarcie odcinka Olsztyn-Toruń – „Drogi św. Jakuba” – części „Camino de Santiago”
  • 25 lipca  (wtorek), godz. 19.00, Amfiteatr - Dni Olsztyna – „Koncert Jakubowy” – koncert w wykonaniu Kayah
  • 25 lipca (wtorek), godz. 19.45, Katedra św. Jakuba - XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe - „Koncert Jakubowy"
  • 26 lipca  (środa), godz. 19.00, Scena przy Moście św. Jana „Traditional and Mask Dance of Nepal” – koncert z cyklu „Kultury świata koncertowo”
  • 27 lipca  (czwartek), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta/Scena przy Moście św. Jana - Staromiejskie Spotkania z Szantą
  • 28 lipca  (piątek), godz. 21.00, Dziedziniec zamkowy - „Elektroniczne pejzaże muzyczne” – koncert muzyki elektronicznej
  • 29 lipca  (sobota), godz. 14.00, Amfiteatr - „Kierunek Olsztyn” - festiwal muzyki rockowej
  • 30 lipca  (niedziela), godz. 18.00, Amfiteatr - „TMO – Twórcze Miejsce Olsztyna” – koncert olsztyńskich grup artystycznych
  • 30 lipca  (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba - XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe 150. rocznica śmierci Roberta Schumanna – koncert monograficzny pod patronatem SPAM
  • 31 lipca  (poniedziałek), godz. 21.00, Fosa zamkowa - „Filmowa przygoda z Multimedia Polska” – plenerowa projekcja filmowa - „Lato miłości” – P. Pawlikowski

sierpień

  • 1 sierpnia  (wtorek), godz. 17.00, Rynek Starego Miasta, godz. 17,00 „W starym, zaczarowanym zamczysku” – program animacyjny dla dzieci z cyklu „Muzyczne przygody”
  • 2 sierpnia  (środa), godz. 19.00, Scena przy Moście św. Jana „Osimira” – koncert muzyki białoruskiej – z cyklu „Kultury świata koncertowo”
  • 2 sierpnia  (środa), godz. 21.00, Rynek Starego Miasta, „Klatka” – spektakl w wykonaniu NTA „Korzunowicz”
  • 3 sierpnia  (czwartek), godz. 18.00, Amfiteatr Koncert zespołów folklorystycznych /Szkocja, Korea, Cypr/
  • 3 sierpnia (czwartek), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta/Scena przy Moście św. Jana Staromiejskie Spotkania z Szantą
  • 4 sierpnia  (piątek), godz. 19.00, Amfiteatr „Wieczór romski” – koncert muzyki romskiej w wykonaniu zespołu Hitano i gości: Terne Roma,  Rada Show,  Ruch
  • 5 sierpnia  (sobota), godz. 15.00, Stadion Leśny „Przywróćmy blask Stadionowi Leśnemu” – festyn sportowo – integracyjny
  • 5 sierpnia (sobota), godz. 19.00,  Amfiteatr Letnia Sesja Śmiechoterapii – występ kabaretów wyróżnionych w przeglądzie PAKA – „Neo-Nówka” i „Limo”
  • 6 sierpnia  (niedziela), godz. 11.15, Kościół Ewangelicki „Festiwal Muzyki Kameralnej Młodych” – koncert w wykonaniu zespołu „Con Sperza Tura”
  • 6 sierpnia  (niedziela), godz. 18.00, Amfiteatr Wieczór ukraiński – koncert muzyki ukraińskiej w  wykonaniu zespołów: KATARYNA, DREWUTNIA, ANEJ,  Młodzieżowego Zespołu Tanecznego Czeremosz i gości z Ukrainy
  • 6 sierpnia  (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe
  • 7 sierpnia  (poniedziałek), godz. 21.00, Fosa zamkowa „Filmowa przygoda z Multimedia Polska”  – plenerowa projekcja filmu „Osiemnaście” – reż. Przemek Młyńczyk
  • 8 sierpnia  (wtorek), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta „Tanecznie przez lato” – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 8 sierpnia  (wtorek), godz. 21.00, Dziedziniec zamkowy „Koncert na gongi i misy tybetańskie” w wykonaniu Ewy i Ireneusza Iwańskich
  • 9 sierpnia  (środa), godz. 20.00, Amfiteatr - Koncert Krystyny Prońko
  • 10 sierpnia  (czwartek), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta/Scena przy Moście św. Jana Staromiejskie Spotkania z Szantą
  • 11-12 sierpnia  (piątek-sobota), Scena przy Moście św. Jana VI Olsztyński Festiwal Jazzowy – występ Grażyny Łobaszewskiej, Anthimosa Apostolisa, Krzysi Górniak
  • 11 sierpnia  (piątek), godz. 18.00, Galeria Rynek „Plakat teatralny” – wernisaż wystawy plakatów ze zbiorów Galerii Plakatu „Plac na rozdrożu”
  • 13 sierpnia  (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe
  • 14 sierpnia  (poniedziałek), godz. 12.00, Stare Miasto „Na szlaku gotyckim” – prezentacja miasta Orneta
  • 14 sierpnia  (poniedziałek), godz. 21.00, Rynek Starego Miasta „Rezonans” – premiera spektaklu w wykonaniu „Teatru Korzunowicz”
  • 16 sierpnia  (środa), godz. 19.00, Scena przy Moście św. Jana „Tam Tam Projekt” – koncert muzyki afrykańskiej z cyklu „Kultury świata koncertowo”
  • 17-19 sierpnia  (czwartek-sobota), Stare Miasto/Amfiteatr „Olsztyńska Trzydniówka Teatralna” – festiwal teatrów ulicznych z udziałem teatru „Biuro Podróży”
  • 19 sierpnia (sobota), godz. 23.00, Ratusz – plac Jana Pawła II „Noc kobiet” – koncert Niki Jager i gości
  • 20 sierpnia  (niedziela), godz. 11.15, Kościół Ewangelicki „Festiwal Muzyki Kameralnej Młodych” – koncert w wykonaniu zespołu „Concerto da Camera”
  • 20 sierpnia (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe
  • 21 sierpnia  (poniedziałek), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta „Marszowym krokiem” – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 21 sierpnia  (poniedziałek), godz. 21.00, Fosa zamkowa „Filmowa przygoda z Multimedia Polska” – plenerowa projekcja filmu „Zatoichi” – reż. T. Kitano
  • 24 sierpnia  (czwartek), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta/Scena przy Moście św. Jana - Staromiejskie Spotkania z Szantą
  • 25 sierpnia  (piątek), godz. 15.00, Rynek Starego Miasta - „Pożegnanie Lata z Gazetą Olsztyńską” – koncert grupy „Maanam”
  • 26 sierpnia  (sobota), godz. 18.00, Amfiteatr - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”
  • 27 sierpnia  (niedziela), godz. 19.00, Amfiteatr - 25-lecie zespołu Babsztyl – koncert z udziałem gości: Anity Lipnickiej i Johna Portera oraz członków zespołu „Pod Budą”
  • 27 sierpnia  (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe - DUO SAXORGUE
  • 29 sierpnia  (wtorek), godz. 17.00, Rynek Starego Miasta, „Spotkanie z Ekoludkiem” – program animacyjny dla dzieci z cyklu „Muzyczne przygody”
  • 31 sierpnia (czwartek), godz. 18.00, Rynek Starego Miasta/Scena przy Moście św. Jana - Staromiejskie Spotkania z Szantą

wrzesień

  • 1 września  (piątek), godz. 19.00, Amfiteatr „Muzyczny koniec wakacji” – koncert zespołu muzyki alternatywnej „Lao Che”
  • 1 września  (piątek), godz. 21.00, Amfiteatr „Filmowe After Party” – plenerowa projekcja filmowa
  • 1 września  (piątek), godz. 18.00, Galeria Rynek Wernisaż wystawy fotografii Jana Jakowickiego
  • 2 września  (sobota), godz. 18.00, Kościół Ewangelicki XXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe Kwartet smyczkowy „Prima Vista”
  • 3 września (niedziela), godz. 18.30, Zamek olsztyński – Sala kopernikowska „Festiwal Muzyki Kameralnej Młodych” – koncert finałowy w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Marty Dramowicz
  • 3 września (niedziela), godz. 20.00, Katedra św. Jakuba Koncert Finałowy XXVIII Olsztyńskich Koncertów Organowych
    Kwartet „Prima Vista”
  • 7 września (czwartek), godz. 18.00, Scena staromiejska Staromiejskie Spotkania z Szantą
  • 9 września (sobota), godz. 18.00, Kościół Ewangelicki, godz. 18,00 „Koncert pieśni hebrajskiej” w wykonaniu grupy „Chawerim” z Krakowa
  • 15 września (piątek), godz. 18.00, Spichlerz MOK, godz. 18,00 Wernisaż wystawy rzeźby Bartosza Myślaka
Share