• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Konkurs Fotograficzny dla Fotografów Amatorów

Uchwyć chwile, czyli uroki krainy „Wrota Warmii”
Lubomino 2012

Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców „Lubimy Lubomino” ogłasza konkurs fotograficzny:
Uchwyć chwile, czyli uroki krainy „Wrota Warmii”

Nagroda główna: Aparat Fotograficzny

Prace będą rozpatrywane w tematyce: 
przyrodniczo-architektoniczne zdjęcie krajobrazowe
(walory krajobrazowe, cenne miejsca dziedzictwa kulturowego, obiekty przyrodnicze i architektoniczne  obszaru powiatowego)

Czytaj więcej: Konkurs Fotograficzny dla Fotografów Amatorów

700 lat Pieniężna

Siedemset lat temu, w 1312 roku, Melzak, dzisiejsze Pieniężno otrzymało prawa miejskie. Przez cały rok 2012 rok odbywać się będą różne działania związane z obchodami. W styczniu został ogłoszony konkurs na logo obchodów i konkurs fotograficzny: „Gmina Pieniężno na tle zmieniających się pór roku”. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs plastyczny i literacki, którego główną tematyką będzie nasze miasteczko.

Główne uroczystości związane z obchodami 700-lecia nadania praw miejskich Pieniężnu odbędą się w dniach 1-3 czerwca 2012 roku. Impreza objęta jest honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego, oraz Starosty Braniewskiego Krzysztofa Kowalskiego.

700 lat Pieniężna

Liczymy, że przygotowany program artystyczny i promocja imprezy pozwoli nam gościć na obchodach kilka tysięcy osób. Główną gwiazdą obchodów będzie BAD BOYS BLUE, niemiecki zespół popularny w latach 80-tych. Grupa Bad Boys Blue powstała w 1984 roku w Kolonii w RFN z inicjatywy niemieckiego producenta Tony'ego Hendrika oraz jego żony Karin van Harren. Zespół miał stanowić przeciwwagę dla odnoszącego ogromne sukcesy duetu Modern Talking. Sukces nadszedł w 1985 roku wraz z drugim singlem zespołu, zatytułowanym "You're A Woman", który uplasował się w pierwszych dziesiątkach notowań w wielu krajach Europy. W tym samym roku premierę miał debiutancki album Bad Boys Blue - "Hot Girls - Bad Boys".

Czytaj więcej: 700 lat Pieniężna

Turniej Łuczniczy SMOKI WARMII

14 kwietnia 2012 roku (sobota) od godz. 10.00 w Hali Sportowej w Ornecie odbędzie się kolejne zadanie wspierane przez Zarząd Powiatu Lidzbarskiego w formie dotacji  organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Bystry” działający przy Zasadniczej Szkole Zawodowej CKU w Ornecie pn. „Turniej Łuczniczy „SMOKI WARMII”.

Celem imprezy jest wyłonienie najlepszych łuczników z województwa warmińsko-mazurskiego oraz promocja rozwijającej się dyscypliny sportu.

Plakat Turnieju Łuczniczego Smoki Warmii

Plakat Turnieju Łuczniczego "Smoki Warmii"

W imprezie udział wezmą także łucznicy z województwa pomorskiego. Zawodnicy będą rywalizować w kategorii łuków klasycznych (olimpijskich)- dzieci i młodzież, zaś dorośli poza łukami klasycznymi rywalizować będą w kategorii łuków bloczkowych (myśliwskich).

By nadać rangi turniejowi organizatorzy zaprosili do uczestnictwa Panią Jadwigę Wilejto, polską łuczniczkę, trenerkę, sędzię, działaczkę sportową, olimpijkę z Monachium, Montrealu i Moskwy. Poprowadzi ona wykład z historii łucznictwa.

Myśliwce F-16 zaprezentują się na Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach!

Polskie „Jastrzębie” przebiją warmińskie niebo

Tego jeszcze nie było na Warmii i Mazurach! W czasie piątego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach publiczności zaprezentuje się para legendarnych myśliwców F-16 będących na wyposażeniu Sił Powietrznych RP. – Miłośnicy lotnictwa już teraz powinni sobie zarezerwować termin 24 czerwca, bo lotniczych atrakcji będzie zdecydowanie więcej – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.

Myśliwce F-16, fot. Mariusz Adamski (www.air2air.net)Myśliwce F-16, fot. Mariusz Adamski, www.air2air.net

Ta informacja powinna zelektryzować wszystkich fanów lotnictwa, ale także osoby, które średnio interesują się tematyką lotniczą.

Czytaj więcej: Myśliwce F-16 zaprezentują się na Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach!