• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Turniej Łuczniczy SMOKI WARMII

14 kwietnia 2012 roku (sobota) od godz. 10.00 w Hali Sportowej w Ornecie odbędzie się kolejne zadanie wspierane przez Zarząd Powiatu Lidzbarskiego w formie dotacji  organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Bystry” działający przy Zasadniczej Szkole Zawodowej CKU w Ornecie pn. „Turniej Łuczniczy „SMOKI WARMII”.

Celem imprezy jest wyłonienie najlepszych łuczników z województwa warmińsko-mazurskiego oraz promocja rozwijającej się dyscypliny sportu.

Plakat Turnieju Łuczniczego Smoki Warmii

Plakat Turnieju Łuczniczego "Smoki Warmii"

W imprezie udział wezmą także łucznicy z województwa pomorskiego. Zawodnicy będą rywalizować w kategorii łuków klasycznych (olimpijskich)- dzieci i młodzież, zaś dorośli poza łukami klasycznymi rywalizować będą w kategorii łuków bloczkowych (myśliwskich).

By nadać rangi turniejowi organizatorzy zaprosili do uczestnictwa Panią Jadwigę Wilejto, polską łuczniczkę, trenerkę, sędzię, działaczkę sportową, olimpijkę z Monachium, Montrealu i Moskwy. Poprowadzi ona wykład z historii łucznictwa.

Myśliwce F-16 zaprezentują się na Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach!

Polskie „Jastrzębie” przebiją warmińskie niebo

Tego jeszcze nie było na Warmii i Mazurach! W czasie piątego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach publiczności zaprezentuje się para legendarnych myśliwców F-16 będących na wyposażeniu Sił Powietrznych RP. – Miłośnicy lotnictwa już teraz powinni sobie zarezerwować termin 24 czerwca, bo lotniczych atrakcji będzie zdecydowanie więcej – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.

Myśliwce F-16, fot. Mariusz Adamski (www.air2air.net)Myśliwce F-16, fot. Mariusz Adamski, www.air2air.net

Ta informacja powinna zelektryzować wszystkich fanów lotnictwa, ale także osoby, które średnio interesują się tematyką lotniczą.

Czytaj więcej: Myśliwce F-16 zaprezentują się na Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach!