Warmińskie pejzaże – fotografie Piotra Wyrzykowskiego

Piotr Wyrzykowski, urodzony w 1980 r., olsztyniak, fotografuje od czterech lat. Pasjonuje go krajobraz rodzinnych stron, szukanie miejsc o fotograficznym potencjale i polowanie na najlepsze światło do ich uchwycenia. Lubi wstać przed wschodem słońca, pobrudzić się i zmęczyć, aby zdobyć upragniony kadr. Fotograf w całości cyfrowy, w dodatku sprzętowiec i gadżeciarz. Prowadzi bloga, w którym pokazuje zdjęcia swoje, jak i ulubionych autorów poznanych na największych portalach fotograficznych, jak Flickr czy 500px.

Pomysłodawca i organizator całorocznego konkursu „Oczko, czyli 21 dni na fotografię” na domowym forum swojego systemu foto – pentax.org.pl. W konkursie forumowicze nadesłali 139 zdjęć, na które głosowano 912 razy oddając łącznie 2211 głosów, pomysł więc kontynuuje w roku 2012.

Zaciekle, z iście pozytywistycznym nastawieniem stara się promować swój ukochany region, m.in. za pomocą fotokastów „Beautiful Warmia”( http://vimeo.com/16197746) i „Warmia Fall” (http://vimeo.com/37395884).

Jak dotąd bez spektakularnych sukcesów, jednak nie składa broni, to z czego jest dumny to:

  • publikacja w kalendarzu pentax@pl na 2011 rok,
  • fotografia w wystawie pokonkursowej VII Otwartych Mistrzostw Fotograficznych,
  • I i II miejsce w finale konkursu „Oczko, czyli 21 dni na fotografię 2011”,
  • publikacja trzech fotografii w kalendarzu pentax@pl na 2012 rok.

Blog i strona www: www.blog.piotrwyrzykowski.pl

„Warmińskie, czarno-białe kwadraty”

„Warmińskie, czarno-białe kwadraty” to seria wykonanych przez Piotra Wyrzykowskiego czarno-białych zdjęć w formacie kwadratu, przedstawiających warmińskie widoki. Prezentujemy album, który stanowi próbkę prac realizowanych w ramach tego projektu fotograficznego.

„Warmińskie, czarno białe kwadraty” w formacie PDF (3,1 MB)

Galeria „Warmińskie pejzaże”