Targ Staroci i Wielkanocne Jaja

Kolejny Targ Staroci

FARMA-ART.-STYL  ZAPRASZA: 24 I 25 MARCA 2007

TARG STAROCI I WIELKANOCNE JAJA

  Witam  i zapraszam na FARMĘ-ART.-STYL w Jonkowie. Wiosna za progiem, słoneczko świeci,  śpiewają radośnie ptaszki, pora by KURNIK WYPEŁNIŁ SIĘ WIOSENNĄ ENERGIĄ I KOLORAMI. Tym razem podczas imprezy ,,  Targi Staroci i Wielkanocne JAJA,, dostarczymy miłych wrażeń nie tylko miłośnikom starego przedmiotu, ale również tym, którzy kochają wieś i naszą polską tradycję  świąteczną. Na Farmie można będzie zakupić świąteczne baranki, zajączki, stroiki, koszyczki, kartki świąteczne i oczywiście ozdobione różnymi technikami JAJA.. Wszystko to wykonane ręcznie przez artystów, rzemieślników          i amatorów  obdarzonych artystyczną  duszą: .Wystawią swoje prace dzieci z gminy Jonkowo i Świątki. Praktycznie można będzie zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne do ozdobienia domu, stołu i ogrodu. Będzie możliwość samodzielnego wykonania pisanek, ulepienia dzbanka z gliny, wystrugania rzeżby pod okiem artystów.
 Do oferty warsztatowej dołączymy robienie witraży.
   Pojawi się biżuteria i  szydełkowe cudeńka .Handlowa oferta  jest tak bogata, że nie sposób wszystkiego wymienić.
              Imprezie towarzyszyć będzie muzyka. Na oryginalnej scenie  zaprezentuje się zespół tańca ludowego ,,Szot,, ze Szkoły Podstawowej w Jonkowie, pod kier. Doroty Tomaszewskiej, do wspólnej zabawy zaprosi tym razem zespół K.O.M.P.-z repertuarem znanych wykonawców polskich i zagranicznych przebojów.

Tradycyjnie już, przybywających na Farmę…powita radośnie osiołek Figa i wszędobylskie kózki. Miłośnicy koni będą mieli okazję przejażdżek w siodle, a jeśli aura dopisze, również w bryczce.

Żeby dogodzić Państwa gustom kulinarnym, gospodynie już wyszukują stare babcine przepisy na domowe chleby, smalce, kiszone ogórki, pachnące bigosy, pierogi, wielkanocne baby , makowce, drożdżówki, czekoladowe pyszności. Same smakołyki, że pace lizać.

A wszystko to odbędzie się pod dachem, w 1200-metrowej, świątecznie zaaranżowanej hali byłego kurnika 3-y km.za Olsztynem i 3-km. przed Jonkowem.

  Zapraszamy całe rodziny do wspólnego oglądania, kupowania, biesiadowania, nauki i zabawy. Zapewniamy miłą, atmosferę i dużo wrażeń. Tu poczujesz zapach wiosny.


Pozdrawiam i serdecznie zapraszam.
Maria Augustynowicz

KONTAKT: FARMA-ART.-STYL Maria Augustynowicz
                    11-042  Jonkowo, ul. Olsztyńska 64, tel. 089 5 129 246, kom. 604 502 901,
                     www.farmaartstyl.yoyo.pl
                    e-mail:  farmaartstyl@wp.pl